Gdańsk. Falkowska zatrzymała Fręch

/ Anna Niemiec , źródło: materiały prasowe, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

W czwartek poznaliśmy półfinalistów pierwszej imprezy z cyklu LOTOS PZT Polish Tour rozgrywanej na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej. U mężczyzn interesująco zapowiada się pojedynek Kacpra Żuka z Michałem Dembkiem. U kobiet z turniejem pożegnała się Magdalena Fręch.

21-latkowi z Nowego Dworu Mazowieckiego w ćwierćfinale sporo problemów sprawił Filip Kolasiński, który wygrał pierwszą partię 6:4. W dwóch kolejnych lepszy był jednak tenisista rozstawiony z numerem 1. Dembek w dwóch setach, ale również po zaciętym pojedynku, pokonał Michała Mikułę.

Z Michałem znamy się od małego i w związku z tym, muszę ustalić dziś z trenerem specjalny plan taktyczny na to spotkanie – zapowiedział Żuk przed półfinałowym starciem. – Bilans naszych zmagań jest chyba bardziej korzystny dla Michała, ponieważ wygrał ze mną dwa pierwsze mecze, gdy mieliśmy po 14 lat. Dopiero ostatnio w Koszalinie, grając już jako seniorzy, udało mi się go pokonać.

W drugim półfinale zmierzą się Daniel Michalski i Paweł Ciaś. Pierwszy w dwóch setach pokonał Wojciecha Marka, a drugi po emocjonującym pojedynku okazał się lepszy od Piotra Matuszewskiego. Reprezentant UKS Beskidy Ustroń prowadził już 6:1 5:1, ale mecz rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero 6:4 w trzecim secie.

U kobiet w pierwszym półfinale zmierzą się dwie tenisistki, które mają już na koncie wielkoszlemowe doświadczenia, Katarzyna Kawa i Katarzyna Piter. Turniejowa „jedynka” nie dała większych szans Martynie Kubce, a poznanianka po dwóch tie-breakach pokonała Aleksandrę Wierzbowską.

O finał powalczą również Anastazja Szoszyna i Weronika Falkowska. 22-latka, która niedawno otrzymała polskie obywatelstwo, wyeliminowała Paulę Kanię, a reprezentantka Akademii Tenisowej Masters Radom sprawiła sporą niespodziankę i zatrzymała rozstawioną z numerem 2 Magdalenę Fręch.

Komplet wyników.