Gdańsk. Najwyżej rozstawieni zameldowali się w finałach

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Katarzyna Kawa i Kacper Żuk zagrają w finałach krajowego turnieju w Gdańsku, który inauguruje drugą edycję cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Ostatnimi rywalami rozstawionych z numerem jeden zawodników będą Anastazja Szoszyna i Daniel Michalski. 

W piątek zawody rozgrywane w Gdańskiej Akademii Tenisowej wkroczyły w decydującą fazę. Stawką pojedynków był awans do finału. Jako pierwsze na dwa główne korty wyszły tenisistki. W spotkaniu partnerek deblowych najwyżej rozstawiona Katarzyna Kawa pokonała 6:3, 7:5 Katarzynę Piter. W drugim secie tenisistka z Krynicy-Zdroju odrobiła straty ze stanu 3:5. Kilka godzin później przeciwniczki z półfinału singla stanęły dwukrotnie po tej samej stronie siatki przy okazji rywalizacji deblowej. Duet Kawa / Piter wygrał dwa spotkania i awansował do finału gry podwójnej.

Równolegle z pojedynkiem Kawy z Piter rozgrywany był drugi półfinał, w którym Anastazja Szoszyna wygrała 7:5, 6:3 z Weroniką Falkowską. Tenisistce z Akademii  Tenisowej Masters Radom nie udało się pójść za ciosem po pokonaniu Magdaleny Fręch. Dla Szoszyny było to natomiast trzecie zwycięstwo bez straty seta. Wcześniej pokonała Wiktorię Saską i Paulę Kanię.

W półfinałach turnieju męskiego do wyłonienia zwycięzców potrzeba było trzecich setów. Wyrównany był zwłaszcza pojedynek Kacpra Żuka z Michałem Dembkiem, zakończony tie-breakiem. Przy prowadzeniu 3-2 w decydującej rozgrywce Dembek popełnił błąd przy smeczu i od tego momentu nie zdobył już ani jednego punktu.

W drugim półfinale Daniel Michalski wygrał 1:6, 6:3, 6:3 z Pawłem Ciasiem. Tym samym zrewanżował się za zeszłoroczną porażkę z finału Mistrzostw Polski. Wówczas to Ciaś zwyciężył 6:4, 6:4.


Wyniki

Półfinały turnieju mężczyzn:

Kacper Żuk (1) – Michał Dembek (3) 6:2. 1:6. 7:6(3)
Daniel Michalski (2) – Paweł Ciaś (6) 1:6, 6:3, 6:3

Półfinały turnieju kobiet:

Katarzyna Kawa (1) – Katarzyna Piter (3) 6:3, 7:5
Anastazja Szoszyna (4) – Weronika Falkowska (6) 7:5, 6:3