Gdańsk. Wróciliśmy do gry!

/ Anna Niemiec , źródło: materiały prasowe, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

W środę rozpoczął się pierwszy turniej zaliczany LOTOS PZT Polish Tour. Na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej rywalizację zainaugurowało 48 tenisistów i tenisistek. Najwyżej rozstawieni zostali Kacper Żuk i Daniel Michalski oraz Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch.

U mężczyzn poznaliśmy siedmiu z ośmiu ćwierćfinalistów. Miejsce w najlepszej ósemce zawodów bez większych problemów zapewnił sobie rozstawiony z numerem 1 Żuk, który oddał tylko cztery gemy Yannowi Wójcikowi. – Wyszedłem na kort jak zawsze i dodatkowej presji z powodu powrotu po przerwie nie czułem. Cieszę się z pierwszego zwycięstwa i…teraz już z górki, mam nadzieję – powiedział 21-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Oprócz Żuka do ćwierćfinału awansowali również Michał Dembek, Michał Mikuła, Paweł Ciaś, Daniel Michalski. Niespodzianki sprawili Filip Kolasiński, który wyeliminowała Macieja Rajskiego oraz Piotr Matuszewski, który w trzech setach pokonał Jana Zielińskiego. Z powodu zapadających ciemności przerwany został mecz Wojciecha Marka z Dominikiem Nazarukiem.

U kobiet również większość faworytek udanie rozpoczęła zmagania. Solidnie na awans do najlepszej ósemki turnieju musiała zapracować Magdalena Fręch. Łodzianka przegrała pierwszego seta 5:7 z Rozalią Gruszczyńską, ale w dwóch kolejnych była już zdecydowanie lepsza od młodszej rywalki.

Dawno nie korzystałam z rakiety i wiedziałam, że nie mogę oczekiwać od siebie zbyt wiele, ponieważ jestem w okresie przygotowawczym do turniejów WTA. Tak naprawdę zdecydowaliśmy się tutaj zagrać na ostatnią chwilę, ponieważ bardzo chciałam zobaczyć, jak ostatnie treningi zmieniły moją grę – zdradziła podopieczna Andrzeja Kobierskiego.

Fręch zmierzy się teraz z Weroniką Falkowską, która oddała tylko trzy gemy Wiktorii Rutkowskiej.

Do ćwierćfinału awansowały również Anastazja Szoszyna, Katarzyna Piter i Aleksandra Wierzbowska, która pokonała Joannę Zawadzką. Dokończenie pozostałych spotkań drugiej rundy odbędzie się jutro.

Komplet wyników.