Gdynia. Iga Świątek zagra charytatywny mecz z Hubertem Hurkaczem

/ Szymon Adamski , źródło: własne / materiał prasowy , foto: AFP

Turniej WTA w Gdyni rozpocznie się od wyjątkowego wydarzenia. Już 13 lipca naprzeciw siebie staną Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Dochody z pokazowego meczu gry mieszanej trafią na wskazane przez naszych reprezentantów inicjatywy pomocowe. 

–  Obok tenisa największą przyjemność sprawia mi pomaganie i cieszę się, że będę mogła nie tylko zagrać w Polsce, ale też zrobić to w szczytnym celu – mówi o wydarzeniu Iga Świątek. Nasza najlepsza tenisistka pojawi się w Gdyni, jednak w turnieju nie wystartuje. Niedługo później – 23 lipca – ruszają bowiem igrzyska olimpijskie, które stanowią dla niej nadrzędny cel.

Oprócz meczu pokazowego w pierwszym dniu imprezy odbędzie się także trening z dziećmi, który osobiście poprowadzą Iga z Hubertem, dając najmłodszym dawkę motywacji do uprawiania sportu. Natomiast dorośli staną przed szansą rozegrania tie-breaku z Igą i Hubertem. Wystarczy odrobina szczęścia i wzięcie udział w licytacji, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne wybrane przez zawodników.

– Mam nadzieję, że w Gdyni otrzymamy silne wsparcie polskich kibiców i zabierzemy je ze sobą na Igrzyska, a przede wszystkim zrobimy coś dobrego, wspierając cel charytatywny – mówi Hubert Hurkacz.

Mecz Igi i Huberta będzie ostatnią okazją do pożegnania ich przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie do Tokio. Tenisiści będą walczyć o medale od 24 do 30 lipca.

– Cieszę się, że nasz turniej stworzy okazję do zobaczenia na żywo naszych czołowych zawodników, co ma szczególny wymiar w kontekście zbliżających się Igrzysk Olimpijskich – najważniejszej imprezy dla każdego sportowca i kibica – podsumowuje Marcin Matkowski, dyrektor turnieju w Gdyni.

Wydarzenie specjalne z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza będzie biletowane, a dochód z niego zostanie przeznaczony na cele charytatywne, które poznamy przed turniejem. Mecz będzie można obejrzeć na żywo w TVP Sport, a pomeczową relację przeczytać na naszym portalu.