Gdynia. Polski turniej WTA w planach Igi Świątek

/ Szymon Adamski , źródło: własne / oświadczenie prasowe, foto: AFP

Iga Świątek przymierza się do występu w przyszłorocznej edycji turnieju WTA w Gdyni. – BNP Paribas Poland Open 2022 znalazł się w kalendarzu sportowym Igi – czytamy w oświadczeniu wydanym przez Tomasza Świątka i Paulinę Wójtowicz. W gronie organizatorów nie ma już Marcina Matkowskiego. 

Już w lipcu przyszłego roku nasza najlepsza tenisistka najprawdopodobniej zagra przed polską publicznością! Termin jest tak odległy, że nie można być tego pewnym na sto procent, natomiast przedstawione informacje napawają nadzieją. Występ Świątek, jeśli do niego dojdzie, stanowić będzie doskonałą promocję polskiego tenisa. Przypomnijmy, że mistrzyni Rolanda Garrosa już w tym roku wsparła zawody rozgrywając mecz pokazowy, jednak rywalizację o punkty musiała odpuścić z powodu wyjazdu na igrzyska olimpijskie.

W przyszłym roku ma być inaczej. – Co ważne, BNP Paribas Poland Open 2022 znalazł się w kalendarzu sportowym Igi. Idze bardzo bliska jest gra dla naszych kibiców, chce to robić jak najczęściej, dlatego osobiście bardzo jej zależy na udziale w tym turnieju – czytamy w komunikacie wystosowanym przez Tomasza Świątek i Paulinę Wójtowicz, właścicieli Tennis Consulting.

Spółką nie zarządza już natomiast Marcin Matkowski, dotychczas jeden z udziałowców i dyrektor pierwszej edycji gdyńskiej imprezy. Jego udziały zostały wykupione przez Świątka i Wójtowicz.

Przypomnijmy, że premierowa edycja BNP Paribas Poland Open odbyła się w dniach 19-25 lipca na kortach Arki Gdynia. Po tytuł sięgnęła reprezentująca Belgię Maryna Zanevska, a najlepsza z Polek, Katarzyna Kawa, dotarła do ćwierćfinału.