Gdynia. Ruszyła sprzedaż biletów na pokazowy mecz Świątek i Hurkacza

/ Redakcja , źródło: własne / materiał prasowy , foto: AFP

Już 13 lipca odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej edycji BNP Paribas Poland Open – jedynego turnieju z głównego cyklu WTA rozgrywanego w Polsce. Iga Świątek i Hubert Hurkacz pierwszy raz od swoich zwycięstw w Roland Garros i w Miami Open zagrają przed polską publicznością i zrobią to w szczytnym celu.

Od dzisiaj bilety na specjalne wydarzenie charytatywne z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem można kupić na eBilet, kilkając TUTAJ. Z decyzją o kupnie nie należy za długo zwlekać, ponieważ liczba biletów jest ograniczona! Dochód z biletów zostanie przeznaczony na wsparcie Akademii Przyszłości.

Do spotkania naszych najlepszych tenisistów dojdzie na wybudowanym specjalnie na tę okazję Korcie Centralnym, który powstaje na terenie Klubu Tenisowego Arka w Gdyni. Na początek zaplanowano rozmowę na korcie – Iga i Hubert opowiedzą m.in. o przygotowaniach do zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. Otwarcie Turnieju jest ostatnią możliwością spotkania dwojga naszych reprezentantów. Następnie Iga i Hubert poprowadzą trening z dziećmi, a punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie pokazowy mecz gry mieszanej.

Iga i Hubert zagrają po przeciwnej stronie siatki wraz ze swoimi partnerami. Nasze nadzieje olimpijskie stworzą pary z byłymi polskimi olimpijczykami w tenisie. Iga zagra w parze z Marcinem Matkowskim, a Hubertowi Hurkaczowi partnerować będzie Klaudia Jans-Ignacik.

Po emocjach meczowych nastąpi ceremonia pożegnania naszych najlepszych tenisistów przed ich wylotem do Tokio na Igrzyska Olimpijskie.

Wydarzenie Otwarcia Turnieju ma szczególny wymiar ze względu na przyświecający mu cel charytatywny. Iga i Hubert wspólnie wybrali inicjatywę pomocową, na którą zostanie przeznaczony dochód z biletów. Wsparcie trafi do Akademii Przyszłości, która już od 2003 r. inspiruje i motywuje dzieci od najmłodszych lat do budowania poczucia własnej wartości, rozwija ich potencjał i zachęca do wielkich marzeń. Dzięki cotygodniowym, indywidualnym zajęciom z tutorem dzieci odkrywają swoje mocne strony oraz budują samoocenę, aby iść dalej przez życie z podniesioną głową.

Iga i Hubert, aby wesprzeć najmłodszych, poszli o krok dalej i wystawili na licytację wyjątkowy, jedyny tie-break do rozegrania z nimi w dniu otwarcia turnieju. Zwycięzca licytacji będzie mógł rozegrać singlowy tie-break z Igą i Hubertem i zagrać z nimi do siedmiu punktów. W ramach tie-breaka zwycięzca aukcji będzie mógł zagrać indywidualnie zarówno z Igą, jak i Hubertem. Dochód z licytacji zostanie przekazany na rozwój Akademii Przyszłości. Licytacja startuje dziś (TUTAJ) i potrwa do 9 lipca.