Gdynia. Tomasz Wiktorowski nowym dyrektorem turnieju

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Tomasz Wiktorowski będzie dyrektorem drugiej edycji turnieju WTA 250 w Gdyni. Na tym stanowisku zastąpi Marcina Matkowskiego, który nie ma już także udziałów w organizującej imprezę spółce Tennis Consulting. Wiemy też, kiedy najprawdopodobniej rozpocznie się turniej.

Już w połowie października informowaliśmy o zmianach w spółce Tennis Consulting. Osoby z najbliższego otoczenia Igi Świątek, ojciec Tomasz i menadżerka Pauliana Wójtowicz, wykupiły udziały od Marcina Matkowskiego. Podziękowano mu wówczas za współpracę i stało się jasne, że w drugiej edycji kto inny będzie dyrektorem turnieju.

Dziś już wiemy, że to odpowiedzialne stanowisko zostało powierzone Tomaszowi Wiktorowskiemu, byłemu trenerowi Agnieszki Radwańskiej i reprezentacji Polski w Pucharze Federacji. – Zatrudniliśmy nowego dyrektora turnieju. Będzie nim Tomasz Wiktorowski, który miał już z nami okazję współpracować podczas pierwszej edycji. Myślę, że jest to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu –  mówi nam Paulina Wójtowicz.

Najważniejszą zmianą względem pierwszej edycji będzie jednak udział w turnieju Igi Świątek. To wydarzenie, na które czekają wszyscy fani tenisa w Polsce, a sztab tenisistki potwierdza, że polska impreza znajdzie się w jej przyszłorocznym kalendarzu startów. W tym roku udział był niemożliwy ze względu na start w Igrzyskach Olimpijskich.

Druga edycja zawodów WTA w Gdyni rozpocznie się najprawdopodobniej w poniedziałek 25 lipca. – Nie jest to jeszcze na sto procent potwierdzone, ale najprawdopodobniej turniej zostanie rozegrany w ostatnim tygodniu lipca – zdradza Wójtowicz. Miejsce rywalizacji się nie zmieni – po raz kolejny będą to korty Arki Gdynia.