Genewa. Powrót Miedwiediewa, Majchrzak poznał rywala

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Daniił Miedwiediew wraca na korty po zabiegu usunięcia przepukliny. Wicelider światowego rankingu wystąpi w turnieju rangi ATP 250 w Genewie. W grze pojedynczej zobaczymy także jednego Polaka – Kamila Majchrzaka.

Miedwiediew musiał zrobić sobie przerwę w startach ze względu na konieczny zabieg usunięcia przepukliny. Tak naprawdę nie było wiadomo, czy uda mu się zdążyć na Roland Garros. Teraz wydaje się jednak, że drugą rakietę świata zobaczymy w paryskim szlemie. Zanim jednak do tego dojdzie, 26-letni tenisista wystąpi w Genewie w turnieju rangi ATP 250 i będzie w nim największą gwiazdą.

Na udział w tych samych zawodach zdecydował się również Kamil Majchrzak. Zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego w pierwszej rundzie zmierzy się z Alexandrem Bublikiem. Kazach jest rozstawiony z „ósemką”. W przypadku zwycięstwa Polaka w drugiej rundzie czeka starcie z kwalifikantem lub próbującym odbudowywać się po długiej przerwie, Dominikiem Thiemem. W tej samej ćwiartce drabinki znajduje się także wyżej wspomniany Daniił Miedwiediew. W Genewie będzie można jeszcze obserwować takich tenisistów jak Casper Ruud, Denis Shapovalov, Reilly Opelka, czy Fabio Fognini.

W grze podwójnej również mamy swojego reprezentanta. W Szwajcarii wystąpi Szymon Walków w parze z Sanderem Arendsem. Polsko-holenderski duet nie miał szczęścia w losowaniu i już w pierwszej rundzie musi stawić czoła Nikoli Mekticiowi i Mate Paviciowi. Chorwaci są najwyżej rozstawieni w całej imprezie.