Gigantyczna szansa wykorzystana! Majchrzak w III rundzie!

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak awansował do III rundy US Open, po zwycięstwie nad Pablo Cuevasem 6:7(3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1! Tym samym to Polak, „szczęśliwy przegrany” z kwalifikacji o 1/8 finału zagra z Bułgarem Grigorem Dimitrowem.

Druga rakieta Polski (94. miejsce w rankingu ATP) notuje najlepszy wynik z piątki naszych reprezentantów, która stanęła na starcie US Open w grze pojedynczej. Choć przegrał w III rundzie eliminacji z Białorusinem Ilją Iwaszką, to po wycofaniu się Milosa Raonicia z głównej imprezy, wskoczył w jego miejsce turniejowej drabinki. Na początek w pięciu setach wygrał spotkanie z Chilijczykiem Nicolasem Jarry, by dziś stoczyć solidny bój z Urugwajczykiem Pablo Cuevasem (53. pozycja w rankingu ATP).

Piotrkowianin odwrócił losy pojedynku II rundy z Pablo Cuevasem w IV secie, gdy Urugwajczyk prowadził 3:2. Wówczas rywala polskiego tenisisty dopadły problemy z lewym udem, co z powodzeniem wykorzystał Majchrzak. Nie bacząc na kłopoty ze zdrowie Cuevasem na pochwały zasługuje dzisiejsza gra Polaka.

Ostatni raz polski tenisista grał w III rundzie US Open trzynaście lat temu, a dokonał tej sztuki Łukasz Kubot. W piątek rywalem Bułgara Grigora Dimitrowa, który po kreczu Borny Coricia zameldował się w 1/16 finału, będzie Kamil Majchrzak.

II runda gry pojedynczej:

Kamil Majchrzak (Polska, LL) – Pablo Cuevas (Urugwaj) 6:7(3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1