Gigantyczny skok Lopeza

/ Tomasz Górski , źródło: https://www.atptour.com/, foto: AFP

Feliciano Lopez awansował o 60. miejsc w najnowszym notowaniu ATP. Wszystko za sprawą wygranej podczas turnieju w Londynie. Kamil Majchrzak wyrównał najlepszy wynik w rankingu i jest 111.

Ostatni tydzień minął w Londynie pod znakiem deszczu i bardzo dobrej gry Feliciano Lopeza. Hiszpan ogrywał kolejno Fucsvicsa, Del Potro (walkowerem), Raonicia, Auger-Aliassime’a i w finale po zaciętym boju Gillesa Simona. Dzięki wygranej zdobył 500 punktów i tym samym zaliczył fantastyczny skok w rankingu. Lopez przesunął się o 60. pozycji. Aktualnie jest na 53. miejscu. Przypomnijmy, że najwyżej w karierze był 12. A miało to miejsce 12. marca 2015.

Duży awans padł także łupem Davida Goffina, Gillesa Simona i Richarda Gasqueta. Mniej powodów do zadowolenia mają Ci, którzy punktów nie obronili i zaliczyli dziś spadki. Do takich zawodników należą Jeremy Chardy, Matthew Ebden oraz Sam Querrey.

W Top 10 nie nastąpiły żadne roszady. Natomiast do najlepszej „setki” pierwszy raz weszli Stefano Travaglia, który plasuje się na 100. miejscu i Alexiej Popyrin znajdujący się na pozycji 99.

Swoją „życiówkę” wyrównał Kamil Majchrzak. Piotrkowianin w ostatnim tygodniu dotarł do półfinału Challengera w Ilkley. Dzięki temu jest ponownie 111. zawodnikiem rankingu. Przesunął się tym samym o 3. miejsca. Awans o jedną pozycję zanotował Hubert Hurkacz. Nasza rakieta numer 1 jest 52.

W rankingu deblistów Łukasz Kubot utrzymał bardzo wysokie 2. miejsce. Liderem jest Mike Bryan.