Gilles Simon dołącza do sztabu Daniiła Miedwiediewa

/ Kacper Roguski , źródło: tennishead.net, foto: AFP

Daniił Miedwiediew ogłosił, że Gilles Simon będzie członkiem jego zespołu. Były numer 6. światowego rankingu będzie w przyszłości pokrywał ewentualne nieobecności pierwszego trenera Rosjanina – Gillesa Cervary.

Tenisista z Moskwy wróci do gry w przyszłym tygodniu, kiedy rusza Dubai Tennis Championships. Miedwiediew broni tytułu. Przed rokiem pokonał w finale Andrieja Rublowa 2-0.

Rosjanin od ośmiu lat współpracuje z Gillesem Cervarą, który w tym roku będzie rzadziej podróżował ze swoim podopiecznym na turnieje. Z tego powodu do sztabu szkoleniowego Miedwiediewa dołącza Gilles Simon. Były tenisista czołowej dziesiątki rankingu ATP zakończył karierę zawodową po turnieju Paris Masters 2022. Według najnowszych informacji Francuz dołączy do sztabu Rosjanina w Dubaju, a także w Madrycie i na turniej Paris Masters.

Miedwiediew przyznał, że przyjście Simona pozwoli mu się dalej rozwijać. – On jest dodatkiem do teamu. Pomoże nam zrobić krok do przodu, wygrywać tytuły. Pomoże mi też stać się lepszym tenisistą.

Zobaczymy co z tego będzie. Na razie [współpraca z Gillesem Simonem] idzie dobrze. Mam nadzieje, że współpraca będzie się utrzymywać przez długi czas, ale to zależy od wielu czynników. Oczywiście, że Gilles Cervara będzie ze mną spędzać więcej czasu niż Gilles Simon. Tak to będzie wyglądać, bo do tej pory to działało. Zobaczymy co przyniesie przyszłość i ile on będzie z nami współpracować. Moje oczekiwania co do Gillesa są takie, że jest on bardzo mądrym tenisistą, który pozwoli mi się rozwinąć. W szczególności mam nadzieje, że pomoże mi w tych przestrzeniach w których czuje się słabiej. – Powiedział Rosjanin, który z Simonem czterokrotnie rywalizował na kortach. Trzy z czterech spotkań wygrał Francuz.