Gilles Simon zawiesza karierę

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.bbc.com, foto: AFP

Kilka dni temu Gilles Simon poinformował kibiców, że w najbliższym czasie nie będą mogli śledzić jego występów. Były czołowy zawodnik zestawienia w trosce o swoje zdrowie psychiczne postanowił odpocząć od tenisowej rywalizacji.

Po zaledwie kilku występach w sezonie 2021 notowany niegdyś już na szóstej pozycji światowych list Gilles Simon, zdecydował się zawiesić sportową karierę. Jego opublikowany w mediach społecznościowych wpis przekonuje, że jednym z istotnym tego czynników stała się pandemiczna rzeczywistość, do której zawodnikowi bardzo trudno było się przyzwyczaić

– Moje serce nie może znieść podróży i gry w tych warunkach, dlatego niestety muszę zrobić sobie przerwę, by zadbać o swoją kondycję psychiczną – napisał na Twitterze – Mam nadzieję, że moje morale podniosą się najszybciej jak to możliwe. Dziękuję wszystkim wiernym fanom za okazane mi wsparcie. Do zobaczenia wkrótce – dodał.

36-letni Francuz status profesjonalnego tenisisty po raz pierwszy zyskał w roku 2002. Od tego czasu na swoim koncie zapisał w sumie 14 tytułów cyklu głównego ATP. Dwukrotnie osiągał też ćwierćfinały zawodów wielkoszlemowych. W 2015 roku do tego etapu dotarł na Wimbledonie, a sześć lat wcześniej tego samego dokonał podczas Australian Open. W tym natomiast roku 68. na świecie Simon grę w australijskim szlemie zakończył na pierwszej rundzie, w której przegrał ze Stefanosem Tsitsipasem. Jego losy podobnie potoczyły się także kilka dni temu w Montpellier, gdzie Francuz uległ w starciu z Dennisem Novakiem.