Giorgi dołączyła do Linette

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Pozostała ostatnia niewiadoma w turnieju Bronx Open z cyklu WTA International z pulą nagród 250 tys. dolarów. Magda Linette poznała rywalkę w sobotnim finale. Będzie nią Camila Giorgi, która po spotkaniu pełnym zwrotów akcji okazała się lepsza od Qiang Wang.

5:3 prowadziła w trzecim secie rozstawiona z „jedynką” Chinka Qiang Wang (18 WTA), a przy 5:4 miała piłkę meczową. Nie udało jej się wówczas zamknąć spotkania, które wydłużyło się do tie-breaka. W nim Azjatka ponownie mogła skończyć mecz zwycięsko, jednako od rezultatu 6-3 nie wygrała punktu. Pięć ostatnich akcji na pełnym ryzyku zagrała Giorgi (58 WTA), wykazując się dużą odpornością psychiczną w newralgicznych momentach. Podobnie jak Magda Linette w I secie z Kateriną Siniakovą.

Linette zagrała z Giorgi w 2015 na turnieju WTA w Katowicach. Wtedy Włoszka wygrała na dystansie trzech setów. Finał awizowany jest w sobotę na godzinę 20:00 czasu polskiego.