Goffin: Alcaraz po prostu mnie zniszczył

/ Dominika Opala , źródło: własne / www.tennisworldusa.org, foto: AFP

David Goffin nie szukał usprawiedliwień po porażce w drugiej rundzie Great Ocean Road Open 2021 z 17-letnim Carlosem Alcarazem. Rozstawiony z numerem jeden Belg nie miał szans z młodym Hiszpanem i po meczu docenił występ rywala. 

Carlos Alcaraz, który zajmuje obecnie 146. miejsce w rankingu ATP, po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z wielkich młodych talentów. W meczu drugiej rundy Great Ocean Road Open podopieczny Juana Carlosa Ferrero rozegrał świetne spotkanie i nie dał szans zaskoczonemu postawą nastolatka, Davidowi Goffinowi. Belg uległ Hiszpanowi 3:6, 3:6. Tenisista z Liege nie szukał jednak wymówek po porażce, a docenił Alcaraza i jego grę.

On po prostu mnie zniszczył, więc powiedziałbym, że jest dobry – ocenił finalista Nitto ATP Finals 2017. – Nie miał nic do stracenia. Zakwalifikował się po raz pierwszy do Wielkiego Szlema i ma mniej niż 18 lat. Uderza piłkę niewiarygodnie. Nie wiem, czy gra tak każdego dnia, w każdym meczu, ale to był wspaniały występ. Nie pozwolił mi grać – stwierdził Goffin.

Alcaraz ma nadzieję, że sezon 2021 będzie jego przełomowym, a pokonanie Goffina tylko zwiększy jego motywację.

Zawsze chcę grać tego typu mecze przeciwko takim świetnym zawodnikom jak Goffin – przyznał 17-letni Hiszpan. – Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego zwycięstwa i nie mogę doczekać się następnego meczu.

Rywalem Alcaraza w walce o ćwierćfinał będzie Brazylijczyk Thiago Monteiro.