Goffin i Johansson ponownie łączą siły

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

David Goffin ogłosił w środę, że jego „nowym” trenerem został Thomas Johansson. Belg i Szwed pracowali ze sobą już w 2016 roku. Wtedy ich kooperacja trwała dziewięć miesięcy.

Po tym, jak David Goffin przegrał w trzeciej rundzie Australian Open 2019 z Daniiłem Miedwiediewem, Belg i jego ówczesny szkoleniowiec Thierry van Cleemput zdecydowali się zakończyć współpracę.

W środę 28-latek z Rocourt poinformował za pośrednictwem Twittera, że Thomas Johansson ponownie dołączył do jego sztabu. Szwed był już w przeszłości trenerem Belga. Pracowali w sezonie 2016 od lutego do listopada. Mimo że Goffin nie wygrał w tym czasie żadnego turnieju, to nie można mówić o braku sukcesów. Tenisista klasyfikowany obecnie na 21. pozycji dotarł wtedy do finału w Tokio, a także do półfinałów w Indian Wells i Miami.

Wiadomość o tym, że triumfator Australian Open dołączył do teamu Goffina jest o tyle zaskakująca, że niedawno zakończyła się jego współpraca z Filipem Krajinoviciem. Były siódmy tenisista świata stwierdził, że dużo czasu spędza poza domem i musi to zmienić. Tymczasem zgodził się wznowić kooperację z Belgiem.

Goffin i Johansson oficjalnie rozpoczną wspólną pracę podczas imprezy BNP Paribas Open w Indian Wells, która startuje 7. marca – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ogłosić, że ja i Thomas ponownie pracujemy razem. Rozpoczniemy współpracę w Indian Wells i oczekuję na to z niecierpliwością – napisał na Twitterze czterokrotny zwycięzca turniejów z cyklu ATP.