Goffin w ćwierćfinale, Japończycy tworzą historię

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

David Goffin pokonał Denisa Shapovalova 7:6(5), 7:6(2) w meczu drugiej rundy Rakuten Japan Open Tennis Championships. Tym samym Belg po raz siódmy w tym sezonie wystąpi w ćwierćfinale turnieju głównego cyklu. Do najlepszej ósemki awansował też Taro Daniel.

Yasutaka Uchiyama przyszedł na świat w 1992 roku, a Taro Daniel urodził się rok później. Obaj tenisiści są już w ćwierćfinale tokijskiego turnieju. I jest to pierwszy przypadek, aby reprezentanci gospodarzy walczyli o półfinał od roku 1972 roku. Urodzony w Nowym Jorku młodszy z japońskich tenisistów pokonał w czwartek 6:4, 7:6(3) Jordana Thompsona.

Po tym jak w meczu pierwszej rundy wygrałem z rozstawionym z „dwójką” Borną Czoriciem, trochę się obawiałem dzisiejszego pojedynku. Odczuwałem oczekiwania, jakie na mnie ciążą ze strony kibiców. Sam też chciałem wygrać, co na pewno mi nie pomogło. Jednak udało mi się opanować sytuację i odnieść zwycięstwo – podsumował czwartkowe wydarzenia na korcie 26-latek z Nowego Jorku, który w kolejnej rundzie powalczy z Johnem Millmanem.

Do ćwierćfinału tegorocznej edycji awansował także David Goffin. Belg, który przed dwoma laty walczył w Tokio w finale w meczu drugiej rundy pokonał Denisa Shapovalova. Spotkanie zostało rozstrzygnięte w dwóch setach. Jednak ponieważ żadnemu z panów nie udało sie przełamać podania rywala, losy obu partii rozstrzygały się w tie-breaku. W obu „dogrywkach” tenisista z Europy rozdawał karty. Wygrywając odpowiednio sześć z siedmiu oraz pięć z sześciu pierwszych rozegranych punktów w pierwszym i drugim tie-breaku szybko doprowadzał do rozstrzygnięcia.

Cieszę się z zaprezentowanej dzisiaj formy. Denis grał naprawdę dobrze, więc było ciężko. Jednak stanąłem na wysokości zadania i wciąż pozostaje w grze o końcowy triumf – przyznał Goffin, którego kolejnym rywalem będzie Hyeon Chung. Koreańczyk w ostatnim czwartkowym meczu pokonał w trzech setach Marina Czilicia.

David Goffin (Belgia, 3) – Denis Shapovalov (Kanada) 7:6(5), 7:6(2)

Hyeon Chung (Korea Południowa) – Marin Czilić (Chorwacja, 6) 6:4, 3:6, 6:1

Taro Daniel (Japonia, WC) – Jordan Thompson (Australia) 6:4, 7:6(3)

John Millman (Australia, Q) – Lloyd Harris (RPA) 6:3, 6:2