Gonzalez: Christian Garin może być lepszy ode mnie

/ Tomasz Górski , źródło: www.tennisworldusa.org/, foto: AFP

Były znakomity tenisista Fernando Gonzalez stwierdził, że jego rodak Christian Garin może stać się bardziej skutecznym graczem niż on w swoim czasie. 23-letni Garin jest obecnie najwyżej notowanym graczem w Chile. Plasuje się  na 18 miejscu w światowych rankingach i zdobył już cztery tytuły ATP, wszystkie na mączce.

– Christian Garin jest niesamowitym graczem. To będzie zależeć od niego, jak daleko posunie się w przyszłości. Najwyraźniej czeka go świetny czas, z jego najlepszym rankingiem, a może jeszcze dalej awansować. Ma ogromne możliwości – powiedział Gonzalez, kiedyś światowa „piątka” w męskim tourze. – Czy może być lepszy ode mnie? Myślę, że tak. Jak mówię, będzie to zależeć od niego- dodał.

Garin zaczął zyskiwać na znaczeniu w zeszłym roku. Najpierw dotarł do finału Brasil Open 2019. Później zdobył dwa tytuły w Monachium i Houston. 2020 rok to kontynuacja triumfów Chilijczyka. Zwyciężył w Cordobie i Rio, podczas turnieju ATP 500. Tym samym awansował do najlepszej dwudziestki rankingu ATP. Jego znakomite występy przerwała pandemia koronawirusa.

– Zdecydowanie bardzo dobrą rzeczą dla chilijskiego tenisa jest to, że Christian regularnie wygrywa turnieje ATP – podsumował Gonzalez, który w przeszłości współpracował z Garinem.