Goran Ivanisević: 97% tenisistów by się wycofało

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/ubitennis.net, foto: AFP

Goran Ivanisević uważa, że zdecydowana większość tenisistów wycofałaby się, mając taką kontuzję, z którą mierzył się Dżoković podczas Australian Open. Trener Serba podzielił się również własnymi szacunkami dotyczącymi długości gry swojego podopiecznego.

Dżoković ma za sobą bardzo udany turniej. Serb wygrał po raz dziesiąty w karierze Australian Open, i zarazem zdobył 22. wielkoszlemowy tytuł. Sukces wielkiego mistrza nie był jednak tak oczywisty ze względu na jego kontuzję. Po zakończeniu zmagań w Melbourne szerzej o tej sprawie wypowiedział się trener 35-latka, Goran Ivanisević.

– „Nie mówię, że 100%, ale 97% graczy, w sobotę, kiedy dostajesz wyniki rezonansu magnetycznego, poszłoby prosto do biura sędziego i wycofało się z turnieju. Ale nie on. On jest z innej rzeczywistości. Jego mózg pracuje inaczej. Dał z siebie wszystko. 77 terapii dziennie. Każdy dzień był trochę lepszy i lepszy. Nie spodziewałem się tego. Szczerze mówiąc, byłem w szoku” – wyznał Ivanisević.

„Robi się coraz bardziej szalony. Chodzi mi o to, że ten facet jest niewiarygodny. Nie wiem jak to opisać słowami. Myślałem, że widziałem wszystko, a teraz widzę to. Prawdopodobnie zobaczę jeszcze coś innego (w przyszłości)” – dodał.

Chorwacki trener i mistrz Wimbledonu z 2001 roku wypowiedział się również o długości kariery swojego podopiecznego. – Zdecydowanie jeszcze dwa, trzy lata. Sposób, w jaki dba o swoje ciało, w jaki podchodzi do wszystkiego, do jedzenia, jest niesamowity. To niewiarygodny poziom – powiedział.