Granby. Kasatkina z szóstym tytułem

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Daria Kasatkina zdobyła drugi tytuł w tym sezonie, szósty ogólnie. Rozstawiona z numerem jeden tenisistka pokonała w premierowej edycji Banque Nationale de Granby Darię Saville po zaciętym meczu. Spotkanie trwało prawie dwie godziny i zakończyło się wynikiem 6:4, 6:4.

W finale turnieju w Granby zmierzyły się dwie Darie – Kasatkina i Saville. Zwyciężyła ta pierwsza, choć o triumf musiała zacięcie powalczyć. Australijka stawiła solidny opór, a w drodze do sobotniego meczu o mistrzostwo nie straciła nawet seta. Mimo że tenisistki te dzielą 63 miejsca w rankingu, to różnicy tej nie było widać na korcie.

Spotkanie to było festiwalem breaków. Zawodniczki przełamywały się po pięć razy w każdym secie. Po nerwowym początku z obu stron, Kasatkina jako pierwsza opanowała emocje i objęła prowadzenie 5:2. Nie oznaczało to jednak braku emocji w końcówce seta. Do wali zerwała się Saville, która odrobiła stratę przełamania i zbliżyła się na 4:5. Pościg nie miał jednak pomyślnego zakończenia i ostatecznie to faworytka zamknęła partię otwarcia na swoje konto.

Długie wymiany były wyczerpujące dla obu tenisistek. W drugiej odsłonie ponownie to podopieczna Carlosa Martineza zdobyła przewagę jako pierwsza i wyszła na prowadzenie 4:1. Wydawało się, że zakończenie meczu to tylko formalność, ale tak nie było. Australijka nie poddała się tak łatwo i zaczęła więcej ryzykować. Nadal jednak serwis jej nie pomaga. Kiedy już odrabiała straty, traciła podanie. Taka była właśnie końcówka tego pojedynku, w której doszło do czterech przełamań z rzędu. Ostatni gem trwał 14 minut, a Daria Kasatkina zakończyła go przy piątej piłce meczowej.

Na początku sierpnia triumfowała ona w San Jose, a teraz dołożyła kolejny tytuł. To oznacza, że jest jedną z ośmiu zawodniczek, które zdobyły w tym sezonie więcej niż jedno trofeum. Ponadto Kasatkina wygrała 37. mecz w tym roku, więcej mają tylko na koncie: Iga Świątek (48), Simona Halep (39) i Ons Jabeur (38).


Wyniki

Finał singla:

Daria Kasatkina (1) – Daria Saville (Australia, 9) 6:4, 6:4