Grecja. Hurkacz i Alcaraz rozegrali pokazowy mecz

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Carlos Alcaraz spotkali się w Grecji, aby rozegrać pokazowy mecz dla IMG Future Stars. Pojedynek odbył się na kortach TATOI Club.

IMG Future Stars to prestiżowy turniej do lat 12. Biorą w nim udział dzieci z całego świata, które otrzymały zaproszenie od organizatorów. Wydarzenie rozgrywane jest pod Atenami i zakończy się 1 maja. W ramach ceremonii otwarcia turnieju odbył się pokazowy mecz między Hubertem Hurkaczem i Carlosem Alcarazem.

Tenisiści rozegrali jeden set do ośmiu wygranych gemów. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera, lecz nie spowodowało to obniżenia jakości wymian. Aby jeszcze bardziej zaciekawić publiczność, Hiszpan wypróbował kilkukrotnie serwis z dołu, a Polak popisał się między innymi wolejem, który wrócił na jego stronę kortu. Pomimo wczesnej przewagi Alcaraza, ostatecznie set zakończył się wynikiem 8:7(4) na korzyść naszego tenisisty.

Po wspomnianym secie, na korcie pojawiły się dzieci, które miały okazję rozegrać debla u boku Hurkacza i Alcaraza. Po każdym gemie dochodziło do zmiany i kolejne dzieci miały możliwość dołączyć do Polaka i Hiszpana. Jednym z partnerów Alcaraza był jego młodszy brat, Jaime.

Dzieci uczestniczące w wydarzeniu z pewnością dostały dodatkową dawkę motywacji na nadchodzący turniej oraz na dalszą część kariery i zapamiętają ten dzień na długo.