Grecki faworyt zatrzymany przez Chilijczyka

Nicolas Jarry sprawił dużą niespodziankę w drugiej rundzie turnieju Libema Open. Chilijczyk pokonał rozstawionego z „jedynką” Stefanosa Tsitsipasa 6:4, 3:6, 6:4. W ćwierćfinale są także Goffin, Mannarino i Garin.

W słabym stylu przygodę z kortami trawiastymi rozpoczął Stefanos Tsitsipas. Po wolnym losie w premierowej rundzie, drugiej już nie przeskoczył. Godnym rywalem, rozstawionego z numerem jeden, Greka okazał się Nicolas Jarry. Znany ze znakomitego serwisu Chilijczyk rozpoczął mecz od przełamanie zdobytego w pięciu punktach. Jak się później okazało był to najważniejszy moment premierowej odsłony.  Druga partia rozpoczęła się także od breaka, ale tym razem zdobytego przez Tsitsipasa. I cały set padł łupem faworyta. W decydującej odsłonie walka była bardzo wyrównana od samego początku. Tym razem dziesiąty gem był kluczowy. Wydawało się, że wszystko prowadzi ku tie breakowi. Jednak wtedy znów na returnie doskonale zagrał zawodnik z Ameryki Południowej. I to właśnie Jarry po dwóch godzinach walki zrobił piękną klamrę. Zaczął mecz od przełamania i także nim zakończył rywalizację.

Był to premierowe starcie obu tenisistów. A w kolejnej rundzie rywalem Nicolasa Jarrego będzie Richard Gasquet lub Michaił Kukuszkin. Po wygranym secie przez Francuza rozpadało się nad kortami w Den Bosch i na ten moment nie wiemy, kto wystąpi w ćwierćfinale. Mecz zostanie dokończony jutro.

Dobrze spisał się dziś także inny Chilijczyk. Christian Garin w dwóch setach pokonał przedstawiciela gospodarzy Robina Haase. Dzięki wygranej jego najbliższym rywalem będzie Borna Czorić. Ewentualna szansa na pojedynek dwóch Chilijczyków w Holandii dopiero w finale.

Inną ćwierćfinałową parę stworzyli Adrian Mannarino i David Goffin. Francuz wyeliminował rozstawionego z „czwórką” Fernando Verdasco. Warto wspomnieć, że pierwszą partię wygrał Hiszpan 6:1. Jednak później na korcie dominował już reprezentant Trójkolorowych. Natomiast Belg ograł innego Francuza – Pierre-Huguesa Herberta 6:3, 7:5.

Wczoraj parę 1/4 utworzyło dwóch Australijczyków: Jordan Thompson i Alex De Minaur.

Nicolas Jarry (Chile) – Stefanos Tsitsipas (Grecja, 1) 6:4, 3:6, 6:4

Adrian Mannarino (Francja) – Fernando Verdasco (Hiszpania, 4) 1:6, 6:3, 6:4

David Goffin (Belgia, 5) – Pierre-Hugues Herbert (Francja) 6:3, 7;5

Christian Garin (Chile, 7) – Robin Haase (Holandia) 7:5, 7:5