Pune. Griekspoor z pierwszym tytułem w karierze

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Tallon Griekspoor wygrał turniej rangi ATP 250 w Pune. W sobotnim finale Holender okazał się lepszy od Benjamina Bonziego. Jest to pierwszy tytuł mistrzowski w karierze Greka.

Przez pierwszą partię obaj panowie skupiali się na utrzymaniu własnego serwisu, nie dając sobie szans na przełamanie. Kluczowy okazał się dziesiąty gem, w którym moment słabości złapał serwujący Griekspoor. Aż trzy break pointy z rzędu były dla Bonziego również piłkami setowymi. Reprezentant Francji wykorzystał już pierwszą okazję i wyszedł na prowadzenie w całym spotkaniu. W kolejnym secie lepiej przy podaniu przeciwnika prezentował się Tallon, który miał dwie piłki na przełamanie przy stanie 3:3. Ostatecznie mu się odebrać serwis Bonziemu w siódmym gemie, a po zmianie stron zakończył seta przy swoim podaniu.

W decydującym secie do pierwszego przełamania doszło już na początku. Holender po raz drugi zdołał wygrać gema przy serwisie rywala, co mocno przybliżyło go do końcowego zwycięstwa. Najbardziej zacięty gem panowie rozegrali przy stanie 3:2 i serwisie Griekspoora. To wtedy Bonzi miał dwie szansę na powrót do meczu, lecz Francuz nie wykorzystał żadnej z piłek na przełamanie. Tenisista z Holandii bez problemów przeszedł przez kolejny gem serwisowy, po czym po raz kolejny odebrał podanie rywalowi co pozwoliło mu zakończyć całe spotkanie.

Griekspoor sięgnął tym samym po swój pierwszy tytuł w imprezie tej rangi. Punkty zdobyte w Indiach pozwolą Holendrowi na duży skok w najnowszym notowaniu rankingu ATP.


Wyniki

Finał:

Tallon Griekspoor (Holandia)- Benjamin Bonzi (Francja) 4:6, 7:5, 6:3