Grigor Dimitrov – Tenis nie jest teraz najważniejszą rzeczą na świecie

/ Tomasz Górski , źródło: https://www.ubitennis.net/2020/03/grigor-dimitrov-tennis-microscopic-thing-world-right-now/, foto: AFP

Grigor Dimitrov skomentował panującą obecnie sytuację wywołaną przez koronawirusa. Bułgar mądrze uznał, że tenis to obecnie tylko mikroskopijna rzecz na świecie. Dowiedzieliśmy się także, jak tenisista radzi sobie w tym trudnym okresie.

– Tenis jest obecnie mikroskopijną rzeczą na świecie – powiedział Dimitrov. –  Kierownicy ATP, z którymi rozmawiałem w ostatnich dniach, mają różne teorie, ale na razie możemy naprawdę tylko zgadywać kiedy ATP Tour wróci do gry, jeśli jesteśmy szczerzy – dodał.

– Turnieje są anulowane, ale mamy duży zapas w tenisie. Tak, w tej chwili jest bardzo trudno, widziałem odwołanie Igrzysk Olimpijskich. Ale teraz jedyne, co jest na pierwszym planie, to przejść przez obecną trudną sytuację, a następnie rozpocząć odbudowę – wskazał Bułgar.

Tenisista klasyfikowany na 19 miejscu w rankingu ATP przebywa obecnie w Kalifornii podczas epidemii. W tym miejscu sytuacja jest stosunkowo luźna w porównaniu do innych części świata, gdzie mamy wiele ograniczeń.

– Moim zdaniem wszystkie federacje i gracze, bez względu na ich rangę, muszą zebrać się i podjąć ogólną decyzję. Ponieważ obecnie nie jest łatwo rozmawiać ze wszystkimi o punktach, turniejach, konkursach… Ale teraz inne rzeczy są naprawdę ważniejsze – być bezpiecznym, zdrowym i przejść przez to – powiedział Dimitrov.

Podczas zawieszenia 28-latek zajmuje się innymi sprawami. Ostatnio zapisał się na kurs online w Harvard Business School. Został najnowszym tenisistą, który się tam udał. Cały czas utrzymuje też kontakt ze swoimi rywalami z Touru dzięki światowi mediów społecznościowych.

Kiedy ograniczenia związane z pandemią dobiegają końca, Dymitrow obiecał wrócić do Europy. Będzie to pierwsza rzecz, którą zrobi.

– Chcę tylko wrócić do Europy. Czy to będzie w Bułgarii, czy w Monako – nie wiem. Z pewnością chcę iść do domu, zebrać wszystkich moich krewnych i spędzić razem z nimi czas. Jestem w USA od ponad miesiąca. Mam nadzieję, że szybko wrócę do domu i będę z moimi bliskimi – mówił Bułgar.

W walce z Covidem-19 w swoim rodzinnym kraju Dimitrov przekazał darowiznę na rzecz szpitala w Chaskowie. Jest to miasto, w którym się urodził najsłynniejszy tenisista z tego kraju.