Grigor Dimitrow zakażony koronawirusem! [AKTUALIZACJA]

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Instagram, Twitter, foto: AFP

Grigor Dimitrow ogłosił na Instagramie, że zdiagnozowano u niego COVID-19. Bułgar zaledwie w sobotę odpadł z rywalizacji w organizowanym przez Novaka Dżokovicia turnieju z cyklu Adria Tour w Zadarze. Przed tygodniem brał również udział w zawodach w Belgradzie. Czy to wydarzenie utrudni powrót głównych cyklów?

W niedzielę wieczorem Grigor Dimitrow opublikował na swoim Instagramie post informujący o tym, że zdiagnozowano u niego COVID-19. Zdjęcie w maseczce ochronnej opatrzył podpisem: Cześć wszystkim – chcę tylko poinformować moich fanów i przyjaciół, że po powrocie do Monako zdiagnozowano u mnie COVID-19. Chcę się upewnić, że każdy kto się ze mną spotkał w ostatnim czasie zrobi test i podejmie właściwe środki ostrożności. Bardzo mi przykro z powodu jakiejkolwiek krzywdy jaką mogłem wyrządzić. Jestem z powrotem w domu i dochodzę do siebie. Dziękuję za wsparcie i proszę bądźcie bezpieczni i zdrowi.

Nie wiadomo na razie nic na temat reakcji ze strony organizatorów Adria Tour. Nie wiadomo też, czy ten fakt wpłynie w jakiś sposób na wznowienie rozgrywek ATP i WTA planowane na 14 sierpnia. Nie można wykluczyć, że uczestnicy turnieju w Zadarze zostaną poddani kwarantannie. Będziemy Was informować o rozwoju sytuacji.

AKTUALIZACJA: Odwołano finał Adria Tour w Zadarze, w którym mieli zmierzyć się Novak Dżoković i Andriej Rublow!