Grosjean nowym trenerem Filsa

/ Piotr Rutkowski , źródło: ubitennis.net, oprac. własne, foto: AFP

Sebastien Grosjean rezygnuje z funkcji kapitana reprezentacji Francji. W zamian za to zostanie trenerem obiecującego Arthura Filsa. Współpraca dwóch Francuzów rozpocznie się na początku 2024 roku.

– Z wielkimi emocjami, ale także wielką ekscytacją przygotowuję się do otwarcia nowego rozdziału u boku Arthura Filsa – powiedział Grosjean w oświadczeniu podanym przez Francuską Federację Tenisową (FFT). – Arthur to wyjątkowy zawodnik o ogromnym potencjale i jestem pewien, że nasza współpraca będzie owocna – kontynuował czterokrotny półfinalista imprez wielkoszlemowych.

W sztabie utalentowanego Francuza znajdzie się także Sergi Bruguera, niegdyś mentor Alexandra Zvereva i Richarda Gasqueta.

Dla Filsa obecny sezon jest najlepszym w karierze. Sięgnął w nim po pierwszy tytuł rangi ATP (w Lyonie – przyp. red.), a w ubiegłym tygodniu doszedł do finału w Antwerpii, gdzie pokonał m.in. Stefanosa Tsitsipasa. Kolejnym turniejem z udziałem 19-letniego Francuza ma być impreza ATP 500 w Wiedniu gdzie w pierwszej rundzie czeka go starcie z najwyżej rozstawionym Daniiłem Miedwiediewem. Na końcu warto wspomnieć, że były finalista juniorskiego French Open jest aktualnie trzecim najwyżej sklasyfikowanym francuskim zawodnikiem, po Adrianie Mannarino i Ugo Humbercie.