Grupy ATP Cup rozlosowane, Polacy bliscy awansu

W Sydney rozlosowano grupy pierwszej edycji ATP Cup. Znamy już 19 zespołów, jakie powalczą na początku stycznia w nowych rozgrywkach, a blisko awansu są polscy tenisiści.
Nowe wydarzenie w kalendarzu tenisowym zastąpiło rywalizację o Puchar Hopmana. W imprezie, jaka odbędzie się w dniach 3-12 stycznia 2020 w Brisbane,Perth i Sydney rywalizować będą 24 reprezentacje męskie. Na podstawie rankingu z 13 września pewnych udziału jest 19 krajów. Kolejne pięć zapewni sobie przepustkę po opublikowaniu zestawienia najlepszych tenisistów świata 13 listopada. Te 24 zespoły w poniedziałkowym losowaniu zostały podzielone na sześć czterozespołowych grup.
Wśród drużyn, jakie zapewnią sobie awans na ATP Cup w połowie listopada, ma szansę znaleźć się także reprezentacja Polski. Obecnie pozycja, jaką zajmuje w rankingu Hubert Hurkacz, daje biało-czerwonym 22. miejsce w rankingu nowych drużynowych rozgrywek.
Nowy turniej wzbudza duże zainteresowanie czołowych tenisistów świata, a świadczy o tym fakt, że na początku stycznia w Australii do rywalizacji przystąpią Novak Dźoković, Rafael Nadal czy Roger Federer. Z kolei Andy Murray skorzystał ze zamrożonego rankingu, aby zapewnić miejsce w imprezie reprezentacji Wielkiej Brytanii.
Faza grupowa imprezy, która będzie rozgrywana w Brisbane, Perth i Sydney, potrwa od 3 do 8 stycznia 2020 roku. Kolejne dwa dni, 9-10 stycznia, to ćwierćfinały, a powalczą w nich zwycięzcy grup oraz dwie najlepsze ekipy z drugich miejsc. 11 stycznia odbędą się półfinały, natomiast dzień później wielki finał. Decydująca faza imprezy, w której pula nagród to 15 milionów dolarów, zostanie rozegrana w Sydney.
Grupy ATP Cup 2020
Brisbane
Grupa A
1. Serbia (Novak Dźoković, Dusan Lajović)
2. Francja (Gael Monfils, Benoit Paire)
3. RPA (Kevin Anderson, Lloyd Harris)
4. Drużyna zakwalifikowana 13 listopada
Grupa F
1. Niemcy (Alexander Zverev, Jan-Lennard Struff)
2. Grecja (Stefanos Tsitsipas, Michail Pelvoralakis)
3. Kanada (Felix Auger-Aliassime, Milos Raonic)
4. Australia (Nick Kyrgios, Alex de Minaur)
Perth
Grupa B
1. Hiszpania (Rafael Nadal, Roberto Bautista)
2. Japonia (Kei Nishikori, Yoshihito Nishioka)
3. Gruzja (Nikołoz Basilaszwili, Aleksandre Metreweli)
4. Drużyna zakwalifikowana 13 listopada
Grupa D
1. Rosja (Daniił Miedwiediew, Karen Chaczanow)
2. Włochy (Fabio Fognini, Matteo Berrettini
3. USA (John Isner, Taylor Fritz)
4. Drużyna zakwalifikowana 13 listopada
Sydney
Grupa C
1. Szwajcaria (Roger Federer, Henri Laaksonen)
2. Belgia (David Goffin, Steve Darcis)
3. Wielka Brytania (Andry Murray, Kyle Edmund)
4. Drużyna zakwalifikowana 13 listopada
Grupa E
1. Austria (Dominic Thiem, Dennis Novak)
2. Chorwacja (Borna Czorić, Marin Czilić)
3. Argentyna (Diego Schwartzman, Guido Pella)
4. Drużyna zakwalifikowana 13 listopada