Gstaad: Bellucci i Tipsarević gromią

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: AFP

Thomaz Bellucci i Janko Tipsarević pewnie awansowali do półfinału imprezy z cyklu ATP World Tour 250 w szwajcarskim Gstaad. Obaj tenisiści odprawiali swoich piątkowych rywali w dwóch setach.

Brazylijczyk, który w ostatnim czasie gra naprawdę wyśmienicie rozprawił się z turniejową "piątką", Feliciano Lopezem. Bellucci pozwolił swojemu rywalowi na zwycięstwo w zaledwie sześciu gemach i w półfinale zagra z pogromcą Łukasza Kubota, Grigorem Dimitrovem.

Co ciekawe Thomaz już raz triumfował w Gstaad. W 2009 roku wystąpił po raz pierwszy przed szwajcarską publicznością i wygrał będąc w roli kwalifikanta.

Jeszcze szybciej w piątkowej rywalizacji swojego przeciwnika pokonał Janko Tipsarević. Serb rozbił zdecydowanie niżej notowanego Jana Hernycha, zwyciężając 6:2, 6:1.

Grono półfinalistów uzupełnia Paul-Henri Mathieu, który rozegra swój pierwszy mecz tej rangi od 2009 roku. Francuz, który był już w karierze na 12. pozycji w rankingu ATP spadł na 172. lokatę po przerwie spowodowanej poważną kontuzją kolana. Teraz Mathieu wraca do formy, czego dowodem jest zwycięstwo 4:6, 6:1, 6:4 z Ernestsem Gulbisem.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:
Grigor Dimitrov (Bułgaria) – Łukasz Kubot (Polska) 6:3, 6:2
Jankot Tipsarević (Serbia, 1) – Jan Hernych (Czechy) 6:2, 6:1
Paul-Henri Mathieu (Francja) – Ernests Gulbis (Łotwa) 4:6, 6:1, 6:4
Thomaz Bellucci (Brazylia) – Feliciano Lopez (Hiszpania, 5) 6:3, 6:3

Półfinały debla:
M. Granollers, F. Lopez (Hiszpania, 1) – T. Bellucci, M. Kohlmann (Brazylia, Niemcy) 6:4, 7:6(7)
R. Farah, S. Giraldo (Kolumbia) – I. Dodig, M. Melo (Chorwacja, Brazylia, 2) 3:6, 7:6(5), 10-8