Guadalajara. Finalistka Australian Open zatrzymała Fręch

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch zakończyła udział w turnieju Guadalajara Open Akron na drugiej rundzie. W środę zbyt wymagającą rywalką okazała się Danielle Collins.

Początek spotkanie był wyrównany, ale kluczowe piłki wygrywała Amerykanka. W pierwszych trzech gemach gra toczyła się na przewagi, podopieczna Andrzeja Kobierskiego miała w nich swoje szanse, ale żadnej nie wykorzystała. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych zdobyła kolejne przełamanie w szóstym gemie i odskoczyła na 5:1. Fręch zdołała odrobić część strat i zbliżyła się na 3:5, ale na więcej przeciwniczka już jej nie pozwoliła.

Początek drugiej odsłony spotkania był zdecydowanie bardziej wyrównany. Druga rakieta Polski wypracowała sobie „breakpointy” w drugim i czwartym gemie, ale żadnego z nich nie wykorzystała. Gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu aż do wyniku 4:4. W dziewiątym gemie pierwszą w tej części meczu okazję na przełamanie wywalczyła Collins i wykorzystała ją wygrywającym forhandem po linii. Fręch nie zamierzała się jednak poddawać. W dziesiątym gemie wypracowała sobie szansę na odrobienie strat, ale 28-latka z Florydy wybroniła się dobrym serwisem. Po chwili finalistka Australian Open wywalczyła pierwszą piłkę meczową i po godzinie i 35 minutach gry zakończyła spotkanie.

Kolejną rywalką Danielle Collins będzie Maria Sakkarii. Obie tenisistki liczą się jeszcze w walce o WTA Finals.


Wyniki

Druga runda singla

Danielle Collins (USA, 14) – Magdalena Fręch (Polska, Q) 6:3 6:4