Guadalajara. Fręch poszła za ciosem

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch kontynuuje dobre występy w Guadalajara Open Akron. Po przejściu dwustopniowych eliminacji Polka w pierwszej rundzie turnieju głównego okazała się lepsza od Julii Putincewej.

Na początku spotkania obie tenisistki pewnie utrzymały własne podania. W trzecim gemie w tarapatach znalazła się łodzianka, która musiała bronić trzech „breakpointów”, ale zrobiła to skutecznie. Niewykorzystane okazje zemściły się na Kazaszce w ósmym gemie, w którym przy własnym podaniu nie zdobyła ani jednego punktu. Chwilę później podopieczna Andrzeja Kobierskiego zamknęła seta, wykorzystując atut własnego serwisu.

W drugiej odsłonie spotkania trzecia rakieta Polski również jako pierwsza zdobył przełamanie, ale tym razem rywalka błyskawicznie odrobiła stratę. W piątym gemie Fręch prowadziła już 40:0 przy podaniu przeciwniczki, ale nie wykorzystała żadnej z nich. Polka dopięła swego po zmianie stron i zdobyła „breaka” na 4:3. Jak się później okazało był to decydujący moment meczu. Putincewa straty już nie zdołała odebrać i po 77 minutach walki zeszła z kortu pokonana.

Magdalena Fręch w drugiej rundzie Guadalajara Open Akron zmierzy się z Danielle Collins. Amerykanka w dwóch setach pokonała Caroline Dolehide.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Magdalena Fręch (Polska, Q) – Julia Putincewa (Kazachstan) 6:3 6:4