Guadalajara. Fręch wywalczyła przepustkę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch wystąpi w imprezie WTA 1000 Guadalajara Open Akron. Polka udanie przebrnęła przez dwustopniowe kwalifikacje i zapewniła sobie miejsce w turnieju głównym.

W pierwszej rundzie reprezentantka Biało-Czerwonych w dwóch setach pokonała Annę Danilinę, a w decydującej rundzie okazała się lepsza od Danielle Lao.

Podopieczna Andrzeja Kobierskiego dobrze rozpoczęła spotkanie przeciwko Amerykance i już w drugim gemie zapisała na swoim koncie przełamanie. Tenisistka ze Stanów Zjednoczonych błyskawicznie odrobiła jednak stratę i później obie zawodniczki pilnowały własnych serwisów. Decydujący moment nastąpił w dziesiątym gemie. Lao prowadziła w nim już 40:15 przy własnym podanie, ale nie zdołała zamknąć gema. Fręch świetnym minięciem z backhandu zapewniła sobie pierwszą piłkę setową, którą wykorzystała i objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania wyrównana walka toczyła się tylko na początku. Trzecia rakieta Polski przy wyniku 1:1 musiała bronić dwóch „breakpointów”, ale zrobiła to skutecznie. W czwartym gemie Amerykanka utrzymała jeszcze serwis pomimo tego, że przegrywała już 0:30, ale to było wszystko, na co rywalka pozwoliła jej w tym meczu. Od stanu 2:2 Fręch wygrała cztery gemy z rzędu i po 77 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Magdalena Fręch w turnieju głównym zmierzy się z Julią Putincewą. W meksykańskich zawodach rywalizować będzie również Magda Linette, która zmierzy się z Madison Keys. Obie Polki swoje pojedynki rozegrają we wtorek.


Wyniki

Druga runda kwalifikacji

Magda Fręch (Polska, 8) – Danielle Lao (USA) 6:4 6:2

Pierwsza runda kwalifikacji

Magda Fręch (Polska, 8) – Anna Danilina (Kazachstan) 7:5 6:3