Guadalajara. Linette w ćwierćfinale

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette pokonała w drugiej rundzie turnieju w Guadalajarze Szwajcarkę Conny Perrin 6:3 5:7 6:1. Jej kolejną rywalką będzie Francuzka Fiona Ferro.

Polka i Szwajcarka spotkały się na korcie po raz drugi. Poprzednio miało to miejsce w 2011 roku, w słowackiej Trnavie. Był to turniej rangi ITF z pulą nagród 50 tys. dolarów. Poznanianka znajdowała się na początku kariery. Już wtedy zawodniczki stoczyły wyrównany, trzysetowy pojedynek, który Linette rozstrzygnęła na swoją korzyść.

Teraz stawką meczu był awans do najlepszej ósemki turnieju WTA 125K. Niestety, Polka nie najlepiej weszła w spotkanie. Błyskawicznie dała się przełamać, nie zdobywając nawet punktu przy własnym serwisie. Na szczęście szybko wskoczyła na właściwy poziom i zdobyła breaka powrotnego. Dołożyła kolejne przełamanie w szóstym gemie. Jak się okazało, było to kluczowe dla losów seta. Niebezpiecznie zrobiło się jednak w ósmym gemie. Wówczas przy własnym serwisie Linette musiała bronić dwóch break-pointów. Na szczęście skutecznie to zrobiła i po chwili zakończyła seta przy pierwszej możliwej okazji.

Druga partia to walka gem za gem niemal do końca. Znacznie pewniej swój serwis utrzymywała Perrin. Nasza tenisistka miała z tym problemy. Musiała bronić aż ośmiu break-pointów, w tym dwóch setboli. Niestety, przy ostatniej okazji Szwajcarka w końcu dopięła swego i wyrównała stan meczu.

Decydujący set to powrót Linette na najwyższe obroty. Już w pierwszym gemie miała pięć okazji do przełamania rywalki. Co prawda, żadnej z nich nie wykorzystała, ale później nie pozostawiła Szwajcarce złudzeń, kto zagra w ćwierćfinale. Polka wygrała wszystkie gemy do końca meczu, przełamując Perrin trzykrotnie. “Kropkę nad i” postawiła przy trzeciej okazji, po dwóch godzinach i ośmiu minutach gry.

W walce o półfinał rywalką poznanianki będzie Fiona Ferro. W drugiej rundzie Frnacuzka niespodziewanie gładko ograła turniejową “dwójkę”, Annę Karolinę Schmiedlovą. Linette i Ferro zagrają ze sobą po raz pierwszy. Zwyciężczyni zagra w półfinale z lepszą z pary: Marie Bouzkova – Renata Zarazua.