Guadalajara. Rosolska i Routliffe udanie rozpoczęły turniej

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska, występując w parze z Erin Routliffe, udanie rozpoczęła turniej WTA w Guadalajarze. Polka i Nowozelandka pokonały Kaitlyn Christian i Lidię Morozową 6:2, 3:6, 10-3.

Pierwszy set spotkania wskazywał, że Rosolska i Routliffe mogą dość szybko wywalczyć awans do kolejnej rundy. Tenisistki z Polski i Nowej Zelandii miały pełną kontrolę nad wydarzeniami na korcie. Po 32 minutach zwyciężyły 6:2. Niestety w drugiej partii sytuacja zaczęła się odwracać. Christian i Morozowa doszły do głosu, a jedyne przełamanie w czwartym gemie wystarczyło do zapisania partii na ich koncie.

W supertiebreaku nastąpił ponowny zwrot akcji – tym razem pozytywny z punktu widzenia polskich i nowozelandzkich kibiców. Rosolska i Routliffe wygrały zdecydowanie tę część meczu 10-3. W drugiej rundzie czeka ten duet znacznie trudniejsze zadanie. Ich rywalkami będą Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova. Czeszki przewodzą w deblowym rankingu WTA.

Pierwsza runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska, Erin Routliffe (Polska, Nowa Zelandia) – Kaitlyn Christian, Lidia Morozowa (USA, – )  6:2, 3:6, 10-3