Guadalajara. Sakkari ponownie z tytułem mistrzowskim

Maria Sakkari pokonała Caroline Dolehide w finale turnieju WTA 500 w Guadalajarze. Dla Greczynki, która w całej imprezie nie straciła seta to największy sukces w karierze.

Meksyk ponownie okazał się szczęśliwy dla tenisistki z Hellady. Przed rokiem to właśnie występ w tej imprezie dał tegorocznej turniejowej „dwójce” przepustkę do kończącego sezon WTA Finals. Jednak w ubiegłorocznym meczu o tytuł atenka musiała uznać wyższość Jessici Peguli.

W tym roku nie było mocnych na Greczynkę, która w rozgrywanym w sobotę nad ranem polskiego czasu wywiązała się z roli faworytki i pokonała klasyfikowaną o ponad sto pozycji niżej w rankingu WTA Amerykankę.

W premierowej odsłonie tenisistka z Europy prowadziła 4:2, aby pozwolić rywalce na odrobienie strat. Jednak kolejne przełamanie, w jedenastym gemie, okazało się kluczowe i pierwszą odsłonę zapisała na swe konto Sakkari. W drugim secie greczynka pierwsze przełamanie uzyskała w piątym gemie. Rywalka co prawda wygrała jeszcze raz swoje podanie, ale strata serwisu w dziewiątym gemie sprawiła, że spotkanie dobiegło końca.

Zwyciężając w Guadalajarze Sakkari osiągnęła największy sukces w karierze. Dotychczas na jej koncie widniało tylko jedno turniejowe zwycięstwo. Wygrała w 2019 roku imprezę rangi WTA 250 w Rabacie. Finałowe zwycięstwo pozwolić tenisistce z Grecji awansować na szóste miejsce w rankingu najlepszych tenisistek świata.

Powodów do smutku nie ma również Dolehide, która ma za sobą tydzień marzeń, zakończony występem w premierowym finale w imprezie głównego cyklu. Zarobione w Grecji punkty rankingowe pozwolą Amerykance na debiut w top 50 rankingu WTA.