Guadalajara. Serbka z trzeciej setki przeciwniczką Linette

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette rozpocznie zmagania w meksykańskiej Guadalajarze od pojedynku z Nataliją Kostić. 24-letnia Serbka to tenisistka nieznana szerszej publiczności. Obecnie w rankingu WTA zajmuje miejsce pod koniec trzeciej setki. To Polka przystąpi do tego spotkania w roli faworytki.

Drabinkę turnieju głównego rozlosowano w niedzielę, ale Magda Linette niewiele na tym skorzystała. W jej najbliższym otoczeniu znalazły się bowiem wyłącznie wolne miejsca dla zawodniczek z kwalifikacji. Polka nie wiedziała, z kim zagra w 1. rundzie, ani z kim może zmierzyć się w 1/8 finału. Musiała czekać na zakończenie eliminacji.

Teraz wszystko jest już jasne. Pierwszą przeciwniczka Linette będzie 284. rakieta świata, Natalija Kostić. Dla Serbki sam awans do drabinki głównej imprezy z serii WTA 125k jest dużym sukcesem. Zwykle rywalizuje bowiem w ITF-ach. Przed rokiem uczestniczyła w Warsaw Sports Group Open na kortach Warszawianki. W ćwierćfinale doznała groźnie wyglądającej kontuzji i ze łzami w oczach opuściła kort. 

Jeśli Linette poradzi sobie z 24-letnią Serbką, w 1/8 finału zmierzy się z kolejną z kwalifikantek. Będzie to Amerykanka Varvara Lepchenko lub Szwajcarka Conny Perrin. To już tenisistki z drugiej setki, bardziej doświadczone od Kostić. 

Najwyżej rozstawionymi zawodniczkami w turnieju są Francuzka Alize Cornet i Słowaczka Anna-Karolina Schmiedlova. Z kolei w deblu z ,,jedynką" przy nazwiskach zagrają Japonki Miyu Kato i Makoto Ninomiya. To o tyle ważna informacja, że ich pierwszymi rywalkami będą Paula Kania i Hiszpanka Lara Arruabarrena. Linette nie zdecydowała się na występ w grze podwójnej.