Guadalajara. Trwa zła seria Linette

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Już czwarty mecz z rzędu przegrała Magda Linette. Choć trzeba przyznać, że w pierwszej rundzie turnieju w Guadalajarze miała niełatwą rywalkę. Polka w dwóch setach uległa Amerykance Madison Keys.

Dopiero po raz pierwszy Magdzie Linette przyszło rywalizować z Madison Keys. Amerykanka w Meksyku rozstawiona jest z „13” i naturalnie to ona była faworytką tego spotkania. Liczyliśmy jednak, że, jak to sie często w przypadku poznanianki zdarza, nasza reprezentantka przeciwko rywalce tej klasy pokaże swój najlepszy tenis. Wówczas mogłaby sprawić niespodziankę.

Niestety tym razem się tak nie stało. Choć Polka rozpoczęła dobrze i już w drugim gemie zdobyła przewagę przełamania, to były to jedynie miłe złego początki. Kolejnych pięć gemów padło jednak łupem Amerykanki, która zdecydowanie przejęła inicjatywę. Linette dała nam jeszcze nadzieję na odwrócenie losów seta, kiedy obroniła piłkę setową na 6:2 i odrobiła jednego breaka. Szybko jednak owe nadzieje prysły, bo już w kolejnym gemie Keys zakończyła partię.

W drugim secie to Amerykanka rozpoczęła od prowadzenia 2:0, którego nie potrafiła utrzymać. Niestety w przeciwieństwie do niej Polka nie poszła za ciosem po odrobieniu strat i po kilku wyrównanych gemach było już 2:5. Nasza reprezentantka obroniła aż pięć piłek meczowych przy własnym podaniu, ale przy serwisie rywalki była bez szans i pożegnała się z turniejem. Keys zagra teraz z Australijką Ajlą Tomljanović.

Madison Keys (Stany Zjednoczone, 13) – Magda Linette (Polska) 6:3 6:3