Guadalajara. Udany rewanż Fręch

/ Kacper Roguski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy turnieju w Guadalajarze. Polka pokonała Kolumbijkę Camilę Osorio 6:1 6:2. Tenisistka z Łodzi w kolejnym spotkaniu zagra przeciwko rozstawionej z „8” Jekatierinie Aleksandrowej. 

Mecz w początkowej fazie obfitował w wyrównane gemy. W całym pojedynku dużo lepsza w ważnych momentach była Fręch co pozwoliło jej wygrać w zdecydowany sposób. Polka skorzystała z pięciu break-pointów, mając dziewięć takich szans. W pierwszej partii Osorio źle funkcjonował serwis. Kolumbijka notowała 50% pierwszego podania i w trakcie spotkania Fręch była w stanie to wykorzystać od razu atakując drugi serwis rywalki oraz przejmując inicjatywę w wymianach. Osorio nie mogła przez to złapać rytmu co powodowało popełniane przez nie błędy, a także nie wytrzymywanie ciśnienia w ważnych momentach. Na pochwały zasługuje sam serwis Polki. Fręch zanotowała 6 asów przez całe spotkanie, a także znacząco utrudniała Osorio return.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg, ale tym razem na minimalnie więcej stać było Kolumbijkę. Gemy były tym razem bardziej jednostronne, a Magdalena Fręch w dalszym ciągu nie miała problemów z serwisem rywalki. Doskonała forma returnowa tenisistki z Łodzi pozwoliła kontrolować przebieg obu setów od początku do końca. Kluczowy dla losów rywalizacji okazał się gem przy stanie 1:1 w którym doszło do długiej gry na przewagi (4 stany równowagi). W tym gemie Fręch miała parę break-pointów i ostatecznie skorzystała z trzeciej szansy na przełamanie odskakując rywalce. Tę przewagę Polka tylko zwiększała wygrywając w drugiej partii 6:2. Tenisistka z Łodzi tym samym zaliczyła udany rewanż. Przed tygodniem w San Diego w pierwszej rundzie lepsza była Osorio 3:6 6:1 4:6.


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Magdalena Fręch (Polska) – Camila Osorio (Kolumbia) 6:1 6:2