Guadalajara. Wypadek pod prysznicem wykluczył z gry znaną Brazylijkę

/ Anna Niemiec , źródło: instagram/własne , foto: AFP

Beatriz Haddad Maia nie wystąpi w imprezie Guadalajara Open AKRON. Plany Brazylijki pokrzyżował bardzo pechowy wypadek pod prysznicem.

Tenisistka z Ameryki Południowej w pierwszej rundzie meksykańskich zawodów miała zmierzyć się z Danielle Collins. W poniedziałek poinformowała jednak, że nie będzie w stanie przystąpić do rywalizacji. Okazało się, że w niedzielę wieczorem przytrafił jej się bardzo nieszczęśliwy wypadek, którego skutkiem będzie przymusowa przerwa od tenisa.

Zeszłej nocy, w niedzielę, w hotelu, kiedy wychodziłam spod prysznica i otwierałam drzwi, te po prostu pękły i pokaleczyły niektóre części mojego ciała. Musiałam udać się do szpitala w Guadalajarze, gdzie założyli szwy na obu dłoniach i niestety nie będę mogła grać – wyjaśniła leworęczna tenisistka. – Poza tym, że najadłam się strachu, wszystko jest w porządku. To mogło skończyć się zdecydowanie gorzej. Będę potrzebowała teraz kilku dni, żeby zagoić rany, móc wrócić na ostatnią część sezonu i dalej walczyć o realizację moich celów na ten rok – uspokoiła na koniec fanów Brazylijka.

Beatriz Haddad Maię w turnieju głównym zastąpiła Sachia Vickery.