Guadalajara. Wysokie zwycięstwo Linette. Groźne rywalki poodpadały

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 125K Series w meksykańskiej Guadalajarze. W pierwszej rundzie rozstawiona z numerem osiem Polka pokonała 6:1, 6:3 szerzej nieznaną Nataliję Kostić. Z turniejem gry podwójnej pożegnała się natomiast Paula Kania.

Linette pomiędzy prestiżowymi turniejami w Indian Wells i Miami postanowiła wziąć udział w mniejszych zawodach w Guadalajarze. Zmagania w jednym z największych meksykańskich miast rozpoczęła od zwycięstwa 6:1, 6:3 nad Serbką Nataliją Kostić, która do turnieju głównego przedostała się przez eliminacje. 24-latka z Niszu to zawodniczka, która do tej pory niczym szczególnym się nie wyróżniła. Zajmuje obecnie 284. miejsce w rankingu WTA.

Nasza reprezentantka nie zlekceważyła przeciwniczki i od razu zabrała się do pracy. W pierwszym secie pozwoliła zdobyć przeciwniczce tylko dwanaście punktów, co przełożyło się na jednego gema. W drugiej partii wynik dla Kostić był już lepszy, ale trudno mówić o wyrównanym boju. Serbka przegrała trzy pierwsze gemy, a później nie potrafiła wywalczyć ani jednego break-pointa, dzięki któremu stanęłaby przed szansą odrobienia strat. Po godzinie gry było już po meczu. Linette odniosła jedno z bardziej przekonujących zwycięstw w 2019 roku.

Gorzej od Polki spisały się inne rozstawione zawodniczki. Za burtę turnieju wypadła m.in. rozstawiona z numerem jeden Alize Cornet. Francuzka niespodziewanie uległa 3:6, 0:6 nastoletniej Sofii Żuk. Porażek doznały zawodniczki rozstawione z numerami od 4 do 6, czyli odpowiednio Irina-Camelia Begu, Jewgienija Rodina i Lara Arruabarrena.

Ostatania z wymienionych pożegnała się również z turniejem deblowym. To o tyle przykra informacja, że jej partnerką była Paula Kania. Polsko-hiszpański duet przegrał 2:6, 6:4, 6:10 z Japonkami Miyu Kato i Makoto Ninomiyą. 

Magda Linette kolejny mecz rozegra w nocy z środy na czwartek. Jej przeciwniczką będzie kolejna kwalifikantka, Conny Perrin. Stawką pojedynku ze Szwajcarką będzie awans do ćwierćfinału. 


Wyniki

1. runda singla:
Magda Linette (Polska, 8) – Natalija Kostić (Serbia) 6:1, 6:3

1. runda debla:
M. Kato, M. Ninomiya (Japonia, 1) – L. Arruabarrena, P. Kania (Hiszpania, Polska) 6:2, 4:6, 10:6