Guillermo Vilas zmaga się z chorobą Alzheimera

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis World, foto: AFP

Argentyńskie media donoszą, iż Guillermo Vilas zmaga się z chorobą Alzheimera. Czterokrotny mistrz wielkoszlemowy od dłuższego czasu nie pokazywał się publicznie. Ma przebywać w swoim domu w Monako w towarzystwie rodziny.

Jak podaje dziennikarz Sergio Stuart, 67-letni tenisista już od kilku lat podupada na zdrowiu. Choć na temat zdrowia Vilasa nie ma wielu informacji, to już w marcu 2018 były kapitan drużyny argentyńskiej w Pucharze Davisa Tito Vazquez poinformował, że pochodzący z Buenos Aires zawodnik zmaga się z chorobą Alzheimera i jest w nie najlepszym stanie. Zdarzało się przed paru laty, że podczas publicznych wystąpień Vilas miewał kłopoty z pamięcią.

Od dłuższego nie pojawiał się zatem publicznie. W październiku ubiegłego roku internet obiegł jedynie krótki, 7-sekundowy, bezdźwiękowy klip, na którym było widać jak on i Bjorn Borg śmieją się z czegoś w monakijskiej kawiarni.

Guillermo Vilas wygrał Australian Open w 1978 i 1979 roku oraz Roland Garros i US Open w 1977 roku. W 1974 roku wygrał też finał sezonu, rozgrywany wówczas w Melbourne. Rok później wspiął się na 2. miejsce w rankingu ATP. W 1991 roku został włączony do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sławy.