Guy Forget zrezygnował z funkcji dyrektora paryskich imprez

/ Dominika Opala , źródło: www.espn.com /własne, foto: AFP

Guy Forget nie będzie już dłużej dyrektorem dwóch największych paryskich turniejów – Roland Garros i Rolex Paris Masters. Powodem są problemy z komunikacją z nowym szefem Francuskiej Federacji Tenisowej. 

Guy Forget był dyrektorem Polex Paris Masters od 2012 roku. Tę samą funkcję pełnił także od 2016 roku podczas Roland Garros. Z końcem obecnego roku jego kontrakt wygasł, ale, jak przyznał w wywiadzie z L’Equipe, federacja chciała go przedłużyć. Były czwarty zawodnik świata odmówił jednak i tym samym nie jest już dyrektorem dwóch największych paryskich imprez. Jako powód, Francuz podał słaby dialog i rozbieżności w poglądach z nowym prezydentem Francuskiej Federacji Tenisowej, Gillesem Morettonem, który objął dowodzenie w tym roku.

– Od początku mandatu Gillesa czułem, że komunikacja nie idzie dobrze – oznajmił Forget w rozmowie z L’Equipe. – Nigdy nie było z nim żadnej komunikacji. Wyraźnie czułem, że nie ma zaufania – dodał.

Po tym, jak L’Equipe po raz pierwszy poinformowała o tej wiadomości, federacja nie podała żadnego powodu nagłego odejścia Forgeta. Komunikat zawierał podziękowania za „zaangażowanie i wzorową pracę, które przyczyniły się do wywarcia wpływu tych dwóch dużych turniejów na scenę międzynarodową”. 

FFT poinformowało, iż następczynią Forgeta została Amelie Mauresmo.