Halep i Kuzniecowa nie dały się zaskoczyć specjalistkom od debla

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Simona Halep i Swietłana Kuzniecowa bez większych problemów wygrały mecze 2. rundy Wuhan Open. Obie stanęły przed podobnymi wyzwaniami. Ich rywalkami były odpowiednio Barbora Strycova i Su-Wei Hsieh – doświadczone, nieszablonowe zawodniczki, świetnie radzące sobie zwłaszcza w grze podwójnej.

To właśnie spotkania z udziałem Halep i Kuzniecowej zainaugurowały zmagania tenisistek w trzecim dniu turnieju głównego. Na korcie centralnym Rumunka stanęła naprzeciwko Barbory Strycovej, którą pokonywała bez straty seta w pięciu poprzednich meczach. Pojedynek Wuhan nie okazał się punktem zwrotnym w ich konfrontacjach. Halep bardzo dobrze radziła sobie z serwisem rywalki i nie pozwalała rozwinąć jej skrzydeł. Po godzinie i 25 minutach gry wykorzystała trzecią piłkę meczową i wygrała 6:3, 6:2. Tylko pięć minut dłużej trwał mecz Swietłany Kuzniecowej z Su-Wei Hsieh. Podcięte piłki Azjatki nie robiły wrażenia na jednej z najbardziej doświadczonych tenisistek w stawce. Kuzniecowa pierwszego seta wygrała 6:2, a w drugim odrobiła straty ze stanu 1:4 i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tie-breaku.

O awans do ćwierćfinału Kuzniecowa powalczy z rozstawioną z numerem trzy Eliną Switoliną. To z pewnością będzie jedno z najciekawszych spotkań w tej fazie rywalizacji, a może i w całym turnieju. Ukrainka zmagania w Wuhan rozpoczęła od 2. rundy i zwycięstwa 7:5, 6:2 nad Garbine Muguruzą. W 1/8 finału zameldowała się również młodsza rodaczka Switoliny, Dajana Jastrmeska. 19-latka z Odessy wywiązała się z roli faworytki i pokonała 6:3, 7:6(7) notowaną obecnie w drugiej setce Christiną McHale.

Niezwykłą serię przedłużyła natomiast Petra Martić. Chorwatka jest w tym sezonie wyjątkowo skuteczna w trzysetowych pojedynkach. Dość powiedzieć, że z ostatnich 16 wygrała wszystkie. Tym razem pokonała 6:0, 3:6, 6:1 Szwedkę Rebeccę Peterson, która do turnieju głównego dostała się jako szczęśliwa przegrana z eliminacji. Na tych samych warunkach w imprezie wystąpiła Ons Jabeur. Tunezyjka też już jednak nie liczy się w walce o końcowe zwycięstwo, ponieważ uległa Jelenie Rybakinie.