Palermo. Gwiazdy na liście zgłoszeń. Do tego Halep i Pliszkova?

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.ubitennis.net, foto: AFP

Simona Halep może być największą gwiazdą pierwszego kobiecego turnieju głównego cyklu po wznowienia rozgrywki przerwanych przez pandemię COVID-19. Impreza, w której planuje wziąć udział była liderka rankingu WTA, odbędzie się w Palermo.

Przed kilkunastoma dniami organizatorzy Palermo Open poinformowali, że bardzo liczą na silną obsadę tegorocznej rywalizacji. Najwyżej rozstawioną tenisistką w turnieju, który ruszy 3 sierpnia, ma być Simona Halep. Tenisistka z Konstancy wzięła ostatnio udział w imprezie tenisowej w Kluż-Napoce. Podczas konferencji prasowej przyznała, że chciałaby się udać na turniej, którego pierwszą dyrektor sportową była obecna managerka Halep – Virginia Ruzici.

– Nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji, ale mam nadzieję zagrać w Palermo – stwierdziła w wywiadzie dla agencji Reutersa Rumunka.

Wizyta byłej liderki rankingu WTA w Palermo jest tym bardziej możliwa, że wiele wskazuje na rezygnacje dwukrotnej mistrzyni wielkoszlemowej z części sezonu rozgrywanej na amerykańskich kortach. Jak przyznała Halep, nie może się już doczekać powrotu do normalności. W tym m.in. rywalizacji na zawodowych kortach. – Moje życie się zmieniło, wszystko jest teraz inne. Jednak dzięki temu, że nie byłam w stanie podróżować, mogłam wypocząć, czego bardzo potrzebowałam. Mam nadzieję, że to szaleństwo się skończy – wyznała obecna wiceliderka rankingu WTA.

Organizatorzy spodziewają się, że również Karolina Pliszkova wystąpi z prośbą o przyznanie ,,dzikiej karty”. Na liście zgłoszeń widnieje już nazwisko jej siostry bliźniaczki – Kristyny. Karolina, aktualnie trzecia rakieta świata, planuje natomiast wziąć udział w rozpoczynających się tydzień później zawodach w Pradze. Być może będzie chciała jednak rozegrać jeden turniej więcej i przyjedzie również do Palermo.

Zawodniczki zgłoszone do turnieju WTA International w Palermo:

1) Aryna Sabałenka (Białoruś)

2) Petra Martić (Chorwacja)

3) Jelena Rybakina (Kazachstan)

4) Marketa Vondrouszova (Czechy)

5) Maria Sakkari (Grecja)

6) Donna Vekić (Chorwacja)

7) Dajana Jastremska (Ukraina)

8) Swietłana Kuzniecowa (Rosja)

9) Jelena Ostapenko (Łotwa)

10) Kristina Mladenovic (Francja)

Pełna lista – TUTAJ.