Halle. Hubert Hurkacz z piątym tytułem mistrzowskim

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał 6:1, 6:4 Daniiła Miedwiediewa w finale turnieju ATP 500 w Halle. Dla polskiego tenisisty to piąty tytuł mistrzowski w karierze w rywalizacji singlowej.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Dla najlepszego polskiego tenisisty ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 27 czerwca Wimbledonem był turniej w Halle. I jak pokazuje wynik finałowego spotkania przeciwko Daniiłowi Miedwiediewowi wrocławianin może być spokojny o formę. W niedzielnym finale potrzebował jedynie 62 minut, aby w piątym spotkaniu przeciwko moskwianinowi odnieść trzecie zwycięstwo.

W tym roku w Londynie polski tenisista spróbuje powtórzyć ubiegłoroczny wynik, czyli półfinał. Nim udał się nad Tamizę rozegrał dwa turnieje na trawie. I oba starty zakończył z tytułem mistrzowskim. Przed tygodniem nie miał sobie równych w grze podwójnej razem z Mate Paviciem. Z kolei w tym tygodniu na Polaka sposobu nie znalazł żaden z singlistów, który stanął na jego drodze w Halle.

W niedzielnym finale próbował tego Daniił Miedwiediew. Jednak już po 20 minutach rywalizacji i dwóch przełamaniach to wrocławianin prowadził 5:0. Co prawda lider rankingu zdołał jeszcze wygrać gema, ale na zmianę stron panowie udawali się już po zakończeniu seta. W drugiej odsłonie nasz zawodnik nie spuszczał z tonu. Efektem było przełamanie podania rywala już w gemie otwarcia. Jak się później okazało, było to jedyne przełamanie w tym secie, co dało Polakowi końcowy triumf.

Dla Huberta Hurkacza jest to dziewiątym tytuł mistrzowski, ale piąty w rywalizacji singlowej. Żadnego z finałów Polak jak dotąd nie przegrał. Czterokrotnie triumfował na kortach twardych, a raz na trawie.


Wyniki

Finał:

Hubert Hurkacz (Polska, 5) – Daniił Miedwiediew (1) 6:1, 6:4