Halle. Hurkacz i Auger-Aliassime bez triumfu w deblu

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubertowi Hurkaczowi i Felixowi Auger-Aliassime’owi nie udało się powtórzyć rezultatu z Paryża z listopada ubiegłego roku. Polak i Kanadyjczyk przegrali 6:7(4), 4:6 z Kevinem Krawietzem i Horią Tecau w finale debla w Halle.

W pierwszym secie wszyscy zawodnicy pilnowali własnego podania. Pojawiły się wprawdzie break pointy, a trzy razy gemy rozstrzygane były punktem decydującym, lecz za każdym razem punkty te wędrowały na konto serwujących. Zwycięzcę pierwszej partii wyłonił zatem dopiero tie-break. W nim pierwszą małą przewagę uzyskała niemiecko-rumuńska para i do zmiany stron doszło przy ich dwupunktowym prowadzeniu. Pomimo odrobienia strat wygrywającym returnem Polaka, rywale ponownie zdobyli przełamanie, które tym razem doprowadziło do piłek setowych. Niemiec i Rumun wykorzystali pierwszą z nich i objęli prowadzenie.

Przez pierwszą część drugiego seta także nie dochodziło do przełamań, a gemy z jeszcze większą łatwością zostały zapisywane na konto serwujących. Pierwsze kłopoty pojawiły się w ósmym gemie, w którym Krawietz i Tecau wypracowali sobie aż trzy szanse na przełamanie. Wówczas nasz reprezentant posłał jednak dwa asy i jeden wygrywający serwis i doprowadził tym samym do stanu 4:4. Sztuka ta nie udała się dwa gemy później Kanadyjczykowi, kiedy ponownie pojawiły się trzy break pointy, które były jednocześnie piłkami meczowymi. Niemiec i Rumun zdobyli pierwsze przełamanie w meczu, a tym samym zostali zwycięzcami gry podwójnej w Halle.

Dla pary Kevin Krawietz – Horia Tecau to pierwszy wspólny tytuł w grze podwójnej. W tym sezonie dwukrotnie osiągali już finał zawodów, w Rotterdamie i w Barcelonie.

Finał debla

Kevin Krawietz, Horia Tecau (Niemcy, Rumunia, 3) – Hubert Hurkacz, Felix Auger-Aliassime (Polska, Kanada) 7:6(4), 6:4