Halle. Hurkacz i Auger-Aliassime powalczą o finał debla

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime powalczą w sobotę o drugi wspólny występ w finale debla w imprezie głównego cyklu ATP. W piątek pokonali Jonathana Erlicha i Lloyda Harrisa w ćwierćfinale zawodów w Halle.

W pierwszej odsłonie problemy serwisowe polsko-kanadyjskiej pary pojawiły się tylko w gemie otwarcia, w którym musieli bronić dwóch break pointów. Od tego momentu do końca seta obaj tenisiści utrzymywali swoje podanie, a jedno przełamanie uzyskane przez nich w czwartym gemie wystarczyło do końcowego zwycięstwa w tej partii.

Drugi set także rozpoczął się optymistycznie dla Hurkacza i Auger-Aliassime’a. Pomimo trzech niewykorzystanych szans na objęcie prowadzenia w pierwszym gemie, mistrzowie Rolex Paris Masters nie stracili punktu na returnie w trzecim gemie, przy podaniu Erlicha. Od tej chwili musieli już tylko pilnować własnego serwisu, aby wyjść zwycięsko z piątkowego starcia i zameldować się w kolejnej rundzie. Tak też się stało i po nieco ponad godzinie gry Polak i Kanadyjczyk mogli cieszyć się z awansu do półfinału turnieju.

W nim zmierzą się oni z Timem Puetzem i Michaelem Venusem. Ten mecz zaplanowano na sobotę jako drugi w kolejności od 14:30, uwzględniając jednak odpoczynek dla Kanadyjczyka. Felix Auger-Aliassime wciąż pozostaje bowiem w walce o tytuł w grze pojedynczej. 20-latek pokonał już w tym tygodniu między innymi Hurkacza i Federera, a o finał zagra z Ugo Humbertem.


Wyniki

Ćwierćfinał debla 

Felix Auger-Aliassime, Hubert Hurkacz (Kanada, Polska) – Jonathan Erlich, Lloyd Harris (Izrael, RPA) 6:3, 6:4