Halle. Hurkacz i Auger-Aliassime z awansem w deblu

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime awansowali do drugiej rundy gry podwójnej w Halle. Polsko-kanadyjska para pokonała Karena Chaczanowa i Andrieja Rublowa 6:3, 4:6, 10-5. Pewne jest, że dwóch z czterech wymienionych tenisistów pożegna się jutro z turniejem singlowym.

Mistrzowie Rolex Paris Masters 2020 zaczęli zmagania w środkowych Niemczech od wspólnego zwycięstwa. W pierwszej partii Polakowi i Kanadyjczykowi wystarczyło jedno przełamanie, które uzyskali w ósmym gemie przy serwisie Chaczanowa. Chwilę później wykorzystali pierwszą piłkę setową przy podaniu Hurkacza i po 28 minutach objęli prowadzenie w setach.

Druga odsłona, pomimo dobrego początku, nie ułożyła się po myśli Hurkacza i Auger-Aliassime’a. Nasz duet szybko wyszedł na prowadzenie z przewagą przełamania, lecz równie szybko tę przewagę stracił. Od stanu 1:1 obie pary pilnowały swojego podania, aż do dziewiątego gema, gdzie Rosjanie wypracowali sobie szansę na doprowadzenie do decydującej partii. Dzięki bekhendowemu minięciu Rublowa, zwycięzców spotkania wyłonił dopiero super tie-break.

W nim od początku dominowali Polak i Kanadyjczyk. Wyszli oni na komfortowe prowadzenie 5-1 i, pomimo odrobienia strat przez rywali, od stanu 6-5 wszystkie punkty zostały rozstrzygnięte na korzyść triumfatorów Rolex Paris Masters. Ich następnymi przeciwnikami będą Wesley Koolhof i Jean-Julien Rojer.

We wtorek po przeciwnych stronach siatki w turnieju singlowym staną zarówno Hurkacz i Auger-Aliassime, jak i Chaczanow i Rublow. Mistrz Miami Open i finalista zakończonego w niedzielę Mercedes Cup pojawią się na korcie jako trzeci w kolejności od 11:00. Mniej więcej o w tym samym czasie na głównej arenie zmierzą się ze sobą Rosjanie.


Wyniki

Pierwsza runda debla

Hubert Hurkacz, Felix Auger-Aliassime (Polska, Kanada) – Karen Chaczanow, Andriej Rublow (Rosja) 6:3, 4:6, 10-5