Halle. Hurkacz nie powtórzy sukcesu ze Stuttgartu

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz nie powtórzy w Halle sukcesu ze Stuttgartu, gdzie wygrał turniej deblowy. W pierwszej rundzie drugiego z niemieckich turniejów na trawie przegrał u boku Amerykanina Sebastiana Kordy. W wyrównanym meczu górą byli Andriej Gołubiew i Maximo Gonzalez.

Po raz pierwszy Hubert Hurkacz grał w grze podwójnej w parze z Sebastianem Kordą. Doświadczeni rywale grali u swojego boku już w Rzymie, gdzie dotarli do półfinału. Kazach i Argentyńczyk udowodnili, że dobrze dogadują się na korcie w pierwszej partii. Wygrali ją aż 6:2, przełamując w trzecim i siódmym gemie. Dopiero pod koniec seta Hurkacz i Korda potrafili stworzyć jakieś zagrożenie, lecz było to zbyt późno, by uratować tę część spotkania.

Okazało się jednak, że był to pozytywny prognostyk przed drugim setem. W nim poziom obydwu duetów był bardzo wyrównany i do rozstrzygnięcia potrzebny był tiebreak. Znacznie lepiej spisali się w nim Polak i Amerykanin, triumfując aż 7:2. Niestety w decydującym o awansie do drugiej rundy super tiebreaku było niemal odwrotnie. Gołubiew i Gonzalez prowadzili już 9:3. Niemalże tę przewagę roztrwonili, ale ostatecznie zdołali wygrać 10:7.


Wyniki

Andriej Gołubiew, Maximo Gonzalez (Kazachstan, Argentyna) – Hubert Hurkacz, Sebastian Korda (Polska, Stany Zjednoczone) 6:2, 6:7(2), [10:7]