Halle. Hurkacz pewnym krokiem wchodzi do półfinału!

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz zagra o finał turnieju ATP 500 w Halle! Polak w piątkowym ćwierćfinale niemieckiego turnieju pokonał po dwusetowym pojedynku Marcosa Girona.

Amerykanin do tej pory znakomicie spisywał się w Halle. Tenisista pochodzący z Kalifornii w poprzednich rundach wyeliminował Andrieja Rublowa oraz Matteo Berrettiniego. O półfinał imprezy przyszło mu zmierzyć się z Wrocławianinem. Panowie w przeszłości spotkali się tylko jeden raz, i to na nawierzchni trawiastej. Miało to miejsce podczas Wimbledonu w 2021 roku. Wówczas bezdyskusyjnie lepszy okazał się Hurkacz.

Giron rozpoczął spotkanie bardzo agresywnie. Już w pierwszym gemie wypracował dwa break pointy. Reprezentant Polski w porę odnalazł jednak dyspozycję serwisową i wyszedł z opresji. Przez kolejne minuty to Polak był dominującym graczem. Po obronieniu piłek na przełamanie odebrał serwis rywalowi, wychodząc na prowadzenie 3:0. Wydawało się, że przy takim podaniu Huberta odwrócenie losów seta będzie dla Girona bardzo trudne. Polak zaliczył jednak moment słabości w siódmym gemie i parę minut po tym, jak otarł się o podwójne przełamanie, pozwolił rywalowi na zniwelowanie strat. Kolejne gemy wygrane przez serwujących doprowadziły do tie-breaka. W nim Hurkacz grał zdecydowanie pewniej i agresywniej. To pozwoliło mu na wyjście na prowadzenie w meczu.

Druga partia miała spokojniejszy przebieg. Panowie trzymali się własnych podań, przez co długo nie oglądaliśmy żadnego break pointa. Przed pierwszą szansą na przełamanie stanął reprezentant naszego kraju. Miała ona miejsce w bardzo ważnym momencie – dziewiątym gemie. Hurkacz przełamał wtedy Girona, co pozwoliło mu na serwowanie po zwycięstwo. Polak nie dał przeciwnikowi cienia szans na powrót. Posyłając jedenastego asa zakończył mecz po nieco ponad półtorej godzinie gry.