Halle. Hurkacz silniejszy od mistrza

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał 7:6(5), 6:3 Ugo Humberta w meczu drugiej rundy turnieju WTA 250 w Halle. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że Francuz to ubiegłoroczny mistrz niemieckiego turnieju.

Niespełna 26-letni tenisista z Metz w dotychczasowej karierze sięgnął po trzy tytuły mistrzowskie. Ostatni raz nie miał sobie równych przed rokiem w Halle. Wówczas w meczu finałowym pokonał Andrieja Rublowa. W tym roku Francuz nie powtórzy zeszłorocznego wyniku. A to za sprawą Huberta Hurkacza, który w pierwszym spotkaniu obu tenisistów pokonał nieco młodszego rywala.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. W trzecim gemie to wrocławianin jako pierwszy miał okazję, aby odebrać serwis rywalowi. Ten jednak wyszedł z opresji obronną ręką, a po zmianie stron sam wykorzystał „breaka” i objął prowadzenie 3:1. Jednak nim panowie udali się na przerwę między gema, doszło do przełamania powrotnego. W dziewiątym gemie Hubert prowadził 40:15. Jednak polski tenisista najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie do tie-breaka, w którym przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Również w drugiej odsłonie był walka była bardzo wyrównana. W końcu w ósmym gemie Hurkacz zdołał po raz drugi tego dnia przełamać serwis Francuza, a w kolejnym gemie za drugą piłką meczową zakończył spotkanie.

Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem piątym polskie tenisisty będzie zwycięzca meczu między Felixem Auger-Aliassimem i Mckenzie McDonaldem.


Wyniki

Druga runda singla:

Hubert Hurkacz (Polska, 5) – Ugo Humbert (Francja ) 7:6(5), 6:3