Halle. Hurkacz zagra w finale gry podwójnej

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime po raz drugi powalczą o turniejowy triumf w grze podwójnej. Polak i Kanadyjczyk pokonali w sobotę Tima Puetza i Michaela Venusa 7:6(4), 6:2. Ich rywalami w meczu o tytuł będą Kevin Krawietz i Horia Tecau.

Hurkacz i Auger-Aliassime po raz ósmy połączyli siły w deblu. Ich najlepszym dotychczasowym wynikiem był triumf w rozgrywanym pod koniec sezonu turnieju rangi ATP Masters 1000 w Paryżu. W niedzielę polsko-kanadyjski duet będzie miał okazję powtórzyć wyczyn z Francji i ponownie sięgnąć wspólnie po tytuł.

W sobotnim półfinale oba zespoły zaczęły od utrzymania podania poprzez wygranie decydującego punktu przy stanie równowagi. Jednak z każdym kolejnym gemem to naszej parze nieco łatwiej przychodziło wygrywanie serwisu. Jednym z kluczowych momentów tej odsłony był z pewnością jedenasty gem, kiedy ponownie na tablicy pojawił się wynik 40:40. Polsko-kanadyjska para uniknęła jednak przełamania dzięki wspaniałemu podaniu Auger-Aliassime’a, a kilka chwil później wykorzystała pierwszą piłkę setową w tie-breaku.

Druga partia od początku układała się lepiej dla triumfatorów Rolex Paris Masters. Po kilkunastu minutach gry objęli oni czterogemowe prowadzenie. Przy stanie 5:1 pojawiły się pierwsze szanse na domknięcie meczu, lecz Puetz i Venus zdołali wyjść z sytuacji zagrożenia i utrzymać podanie. Chwilę później Hurkacz i Auger-Aliassime wypracowali sobie jednak kolejne okazje na zakończenie spotkania i wykorzystali jedną z nich. Po godzinie i dwudziestu ośmiu minutach Polak i Kanadyjczyk mogli cieszyć się z awansu do finału imprezy.

W meczu o puchar zmierzą się oni z Kevinem Krawietzem i Horią Tecau. Niemiec i Rumun podjęli współpracę na początku tego sezonu, a w Niemczech rozstawieni są z numerem trzecim. Nie wygrali jeszcze wspólnie żadnego turnieju, lecz dwukrotnie wystąpili w finale zawodów, w Rotterdamie i w Barcelonie. Finał gry podwójnej w Halle zaplanowano na godzinę 11:30 w niedzielę.


Wyniki

Półfinał debla

Felix Auger-Aliassime, Hubert Hurkacz (Kanada, Polska) – Tim Puetz, Michael Venus (Niemcy, Nowa Zelandia, 5) 7:6(4), 6:2